Z głębokim żalem zawiadamiamy

2013-07-26
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 lipca 2013 roku po kilkumiesięcznej, ciężkiej chorobie odeszła od nas nasza droga Koleżanka, dr hab. med. Grażyna Broda, profesor nadzwyczajny Instytutu Kardiologii, Przewodnicząca Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kadencji 2011-2013.

Pani Profesor Grażyna Broda była wybitnym epidemiologiem, cenionym nie tylko w kraju, ale i za granicą, współtwórcą i koordynatorem licznych badań epidemiologicznych i programów prewencyjnych. Aktywnie działała w ramach wielu towarzystw naukowych i grup eksperckich m.in Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Forum Profilaktyki, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Była również autorką i współautorką ponad 200 artykułów publikowanych w najbardziej prestiżowych pismach naukowych z zakresu kardiologii, epidemiologii , genetyki medycznej i medycyny ogólnej.

Będziemy wspominać Panią Profesor, jako osobę zawsze pełną poświęcenia i gotową do pomocy.
Pogrzeb prof. Grażyny Brody odbędzie się we wtorek (30 lipca) o godz. 12.40 na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie (drewniany kościółek).