Multimedialna Platforma Edukacyjna PTK wkrótce także dla pacjentów

2014-03-26
Prof. Zbigniew Kalarus w swoim wystąpieniu podczas konferencji prasowej z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego mówił przede wszystkim o wyzwaniach jakie czekają Towarzystwo w kadencji 2013-2015.

Odwołując się do statutu Towarzystwa podkreślił, że działania nie dotyczą tylko edukacji środowisk medycznych, ale koncentrują się także na edukacji społeczeństwa w zakresie profilaktyki i zwalczania chorób serca i naczyń.

Prof. Zbigniew Kalarus wspomniał o popularności Multimedialnej Platformy Edukacyjnej PTK jako nowoczesnego narzędzia służącego członkom PTK do zdobywania wiedzy. Kolejnym etapem rozwoju Platformy będzie rozszerzenie jej o informacje dla pacjentów, by „ich wiedza o schorzeniu, które ich dotknęło była większa, co bez wątpienia przełoży się wyniki leczenia”. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne wyznaczyło też dwa kierunki dydaktyki klinicznej, którymi są chory po zawale serca oraz udar niedokrwienny mózgu w przebiegu migotania przedsionków. Skąd taka decyzja? Tego dowiecie się Państwo z wystąpienia prof. Zbigniewa Kalarusa. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.