Polskie Towarzystwo Kardiologiczne ogłasza konkurs ofert na koncepcję i obsługę Multimedialnej Platformy Edukacyjnej PTK

2024-07-08

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne jest towarzystwem naukowym działającym na podstawie przepisów prawa Ustawy o stowarzyszeniach. Celami statutowymi Towarzystwa są:

• profilaktyka i zwalczanie chorób serca i naczyń oraz promocja i ochrona zdrowia w zakresie kardiologii i dziedzin medycyny z nią związanych wśród społeczeństwa;
• upowszechnianie wiedzy o postępach kardiologii, w tym kardiologii dziecięcej oraz  kardiochirurgii wśród lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia;
• inicjowanie i wspieranie badań naukowych w dziedzinie chorób serca i naczyń oraz krajowej i międzynarodowej wymiany naukowej;
• współdziałanie z parlamentem, administracją państwową, samorządową, mediami oraz innymi podmiotami i organizacjami w usprawnianiu opieki kardiologicznej w Polsce;
• współudział w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych kadry medycznej (lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia) w zakresie kardiologii.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne realizuje swój cel statutowy związany z edukacja kadr medycznych wykorzystując formuły bezpośrednie (organizacja kongresów, konferencji) jak i formuły edukacji na odległość, w tym wykorzystując narzędzie edukacyjne jakim jest Multimedialna Platforma Edukacyjną PTK (MPE). Historia funkcjonowania platformy to 13 lat. Nielimitowany dostęp do niej posiadają wszyscy członkowie Towarzystwa z aktualnie opłaconymi składkami członkowskimi (ponad 5000 osób). Od momentu jej uruchomienia użytkownicy wygenerowali ponad 2,3 mln, aktualna średnia - 280/dziennie. Średni czas korzystania z MPE wynosi około 11 minut. Dla porównania na stronie głównej internauta spędza około 2 minut. 

W ramach MPE prowadzone są programy edukacyjne w formule e–learningowej:  

  • kursy edukacyjne
  • interaktywne kursy EKG
  • nagrania wykładów z konferencji i Kongresów PTK
  • nagrania wypowiedzi ekspertów


Przedmiot zapytania ofertowego

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne chcąc poszerzyć możliwości wykorzystania MPE, w tym zwiększenia ilości odbiorców ( w tym inne grupy zawodowe), a także w aspekcie przynoszenia korzyści finansowych dla Towarzystwa ogłasza konkurs na koncepcję i obsługę Multimedialnej Platformy Edukacyjnej PTK. Towarzystwo dopuszcza złożenie ofert częściowych, osobnych na koncepcję MPE i obsługę platformy.

Oferta na świadczenie usług powinna zawierać:

1. Przedstawienie autorskiej koncepcji rozszerzenia zakresu odbiorców MPE, uaktualnienia treści publikowanych na MPE oraz uatrakcyjnienia form prezentacji multimediów. Propozycja powinna zostać przedstawiona w postaci pisemnej oraz prezentacji PowerPoint dołączonej do oferty ( oferent może zostać zaproszony do jej prezentacji w postepowaniu konkursowym). Zamawiający dopuszcza zaproponowanie alternatywnych form prezentacji kontentu MPE oraz dołączenia innych treści edukacyjnych niż opisane powyżej.

2. Zaproponowanie formuły finansowania MPE, związanych z udziałem sponsorów zewnętrznych i zasad podziału przychodu pomiędzy Oferenta i Towarzystwo w obu zakresach ofert.

3. Przedstawienie zasad pozyskiwania materiałów do publikacji i zasad ich publikacji, w tym czasu przygotowania. Zaproponowanie struktury redakcji MPE.

4. Przedstawienia zasad obsługi informatycznej MPE, w tym lokalizacji serwera, osób obsługujących.


Oferta ponadto powinna zawierać:

  • Podanie kosztów proponowanej współpracy i sposobów rozliczeń w zależności od rodzaju prowadzonych aktywności
  • Podanie informacji o dotychczas realizowanych projektach w zakresie prowadzenia platform edukacyjnych na odległość, kreowania zawartości edukacyjnej
  • Podanie informacji o zaangażowaniu osobowym oraz sprzętowym oferenta gwarantującym efektywne wykorzystanie platformy.


Specyfikacja dokumentów niezbędnych do złożenia i przyjęcia oferty.

1. Firma, siedziba i adres oferenta oraz dokumenty potwierdzające status prawny oferenta (aktualny odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej).
2. Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą działać przy wykonaniu oferty (umowy) posiadają wymagane przepisami prawa uprawnienia.
3. Zaświadczenie z właściwego urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału ZUS potwierdzające, że oferent nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie społeczne wystawione nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Oświadczenia oferenta, że nie wszczęto wobec niego postępowania upadłościowego ani nie ogłoszono upadłości oraz, że nie jest w stanie likwidacji.
5. Referencje świadczące o doświadczeniu oferenta w zakresie PR i MR.
6. Szczegółowe określenie przedmiotu oferty.
7. Wskazanie podwykonawców, jeśli oferent zamierza z nich skorzystać.
8. Określenie ceny wykonania zamówienia wraz ze sposobem obliczenia ceny oraz kosztorysem.
9. Oświadczenie oferenta o znajomości warunków uczestnictwa w niniejszym postępowaniu ofertowym i nie zgłaszaniu w stosunku do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, żadnych roszczeń związanych z niniejszym postępowaniem oraz złożoną ofertą, w tym związanych z nie wybraniem oferty oferenta lub nie wybraniem żadnej oferty, a także związanych z ewentualnym unieważnieniem niniejszego postępowania.


Szczegółowy zakres i warunki współpracy zostaną sprecyzowane przez strony w umowie.
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru oferty lub jej elementów, jak również nie wybrania żadnej ze złożonych ofert bez konieczności uzasadnienia swojej decyzji i bez konieczności zawiadamiania o powziętej decyzji. Do niniejszego zaproszenia do składania ofert nie stosuje się przepisów art. 66-71 kodeksu cywilnego. Z tytułu nieprzyjęcia oferty oferentowi nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do PTK.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne zamierza podpisać umowę z wybranym oferentem na okres 2 lat (tj dwóch lat) z możliwością przedłużenia na okres kolejnych dwóch lat.

Oferty należy składać w oryginale na adres: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, ul. Stawki 3a/1, 00-193 Warszawa z dopiskiem: „Oferta na MPE”, do dnia 27 sierpnia 2024, godz. 12:00 oraz równolegle w wersji elektronicznej na adres mailowy: zarzad.glowny@ptkardio.pl .

 

Dr hab. med. Tomasz Pawłowski, prof. CMKP
Sekretarz Zarządu Głównego 
Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Przewodniczący Komisji ds. Postępowań Konkursowych ZG PTK