VII Konferencja Interwencje w Krążeniu Płucnym (IPC)
data: 16.06.2023 - 17.06.2023
miejsce: Warszawa, Polska
organizator: Promotion Plus
strona www: https://www.7ipc.pl

Szanowni Państwo,

W dniach 16-17 czerwca 2023 roku odbędzie się 7. Konferencja Interwencje w Krążeniu Płucnym. Już dziś pragniemy Państwa zaprosić do osobistego udziału w tym niezwykłym spotkaniu. Podobnie jak w poprzednich latach patronat nad Konferencją objęła Sekcja Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Od początku istnienia Interwencji staramy się, żeby było to jak najbardziej „warsztatowe” i nieformalne spotkanie osób zainteresowanych i zafascynowanych zabiegami interwencyjnymi wykonywanymi w krążeniu płucnym i prawym sercu.

Podobne plany dotyczą aktualnej edycji Interwencji! Jak zwykle omówimy nowości w zakresie leczenia nadciśnienia płucnego zakrzepowo-zatorowego balonowymi angioplastykami płucnymi w kontekście nowych dokumentów Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Nie zabraknie również zagadnień związanych z leczeniem ostrej zatorowości płucnej metodami interwencyjnymi i rolą Pulmonary Embolism Response Team. Tu również odniesiemy się do dokumentów wydanych przez europejskie i krajowe zespoły ekspertów. Wrócimy w tym roku do kwestii leczenia nieprawidłowych połączeń naczyniowych w płucach, zabiegów wykonywanych na zastawce trójdzielnej, przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz denerwacji tętnic płucnych. Zastanowimy się na ile urządzenia monitorujące wszczepiane do tętnic płucnych mogą zmienić leczenie pacjentów z nadciśnieniem płucnym i niewydolnością serca.  Nie zabraknie również tradycyjnej i bardzo popularnej sesji „bez krawata”, gdzie w gronie przyjaciół przedyskutujemy najbardziej kontrowersyjne przypadki kliniczne.   

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich do Hotelu Golden Tulip w Warszawie w czerwcu 2023 roku. Mamy nadzieję, że jak zwykle spotkamy się w licznym gronie. Do zobaczenia!

Marcin Kurzyna, Aleksander Araszkiewicz i Grzegorz Kopeć