Wiosenne Sympozjum Narodowego Instytutu Kardiologii

Wiosenne Sympozjum Narodowego Instytutu Kardiologii
data: 15.04.2023 - 15.04.2023
miejsce: Warszawa, Polska
organizator: Medical Events

Szanowni Państwo,

mam wielki zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXIX Sympozjum Naukowym Narodowego Instytutu Kardiologii, które odbędzie się 15 kwietnia br. w Narodowym Instytucie Kardiologii, ul. Alpejska 42, Warszawa.

Jest to pierwsze od czterech lat stacjonarne Sympozjum Instytutu i dlatego – aby jak najszybciej móc powrócić do wieloletniej tradycji wspólnych spotkań – będzie to Sympozjum Wiosenne. Chcemy, aby miało ono formę wspólnej dyskusji nad nowymi kierunkami diagnostyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Postanowiliśmy przygotować dla Państwa niezwykle ciekawy i interesujący program naukowy obejmujący nowoczesne obszary kardiologii takie jak: leczenie zaburzeń rytmu serca, niewydolność serca – od farmakoterapii do transplantologii, leczenie choroby wieńcowej i wad zastawkowych czy współczesna diagnostyka obrazowa w kardiologii. Przedstawimy Państwu wkład NIKard w robotykę i symulacje medyczne. Nie zabraknie też sesji poświęconych epidemiologii i farmakoterapii chorób układu krążenia, a także elementów genetyki klinicznej.

Ze względu na rozwój możliwości terapeutycznych NIkard nowością w programie Konferencji będzie sesja poświęcona chirurgii i interwencji naczyniowej w leczeniu patologii aorty i naczyń obwodowych.

Przewidujemy sesję poświęconą odpowiedzi na stawiane przez Państwa kluczowe pytania dotyczące Krajowej Sieci Kardiologicznej i realizacji Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia, które to zadania NIKard realizuje jako Państwowy Instytut Badawczy.

Pragnę Państwa zapewnić, że dokonamy wszelkich starań, aby czas spędzony w tak wspaniałym gronie dostarczył wszystkim uczestnikom solidnej dawki wiedzy na temat najnowszych trendów i kierunków rozwoju polskiej kardiologii.

Niech ten dzień stanie się też okazją do wielu inspirujących rozmów, wymiany wspólnych doświadczeń, a także integracji całego naszego środowiska. Serdecznie zapraszam do udziału w naszym wiosennym spotkaniu!

Z wyrazami szacunku,
prof. dr hab. n. med. Łukasz Szumowski
Dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii