Sympozjum Satelitarne do Zjazdu ESH 2023
data: 21.04.2023 - 22.04.2023
miejsce: Kraków, Polska
organizator: Klinika Kardiologii, Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego UJ CM w Krakowie

Szanowni Państwo,

Z inicjatywy Rady Naukowej Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (ESH) Klinika Kardiologii, Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego UJ CM w Krakowie organizuje w Krakowie w kwietniu 2023 r. międzynarodowe Sympozjum Satelitarne do Zjazdu ESH 2023.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Sympozjum mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

Sympozjum dedykowane jest szeroko pojętym środowiskowym uwarunkowaniom nadciśnienia tętniczego. 

Temat jest bardzo pojemny, obejmuje klasyczne czynniki środowiskowe, ale również dietetyczne, wpływ chorób towarzyszących i innych czynników ryzyka rozwoju nadciśnienia.

Zaproszeni wykładowcy i prowadzący sesje to światowej renomy eksperci w zakresie nadciśnienia tętniczego i chorób układu krążenia, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny wydarzenia.

W drugim dniu sympozjum zaplanowaliśmy warsztaty służące pogłębieniu umiejętności praktycznych diagnozowania nadciśnienia tętniczego w tym warsztaty echokardiograficzne, EKG i badań obrazowych.

Wydarzenie ma charakter stacjonarny, będzie się odbywać w auli i pomieszczeniach dydaktycznych w Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w dniach 21-22.04.2023.

Mam nadzieję, że przyjmiecie Państwo nasze zaproszenie i będę miał przyjemność powitać Państwa na Sympozjum.

Pragnę również poinformować, że patronat nad Sympozjum objął Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego d. s. Collegium Medicum prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki.

prof. dr hab. med. Marek Rajzer
Kierownik Klinki Kardiologii,
Elektrokardiologii Interwencyjnej
oraz Nadciśnienia Tętniczego UJ CM

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Konferencji gdzie zanjdują się pozostałe informacje oraz formularz rejestracyjny www.hypertension-krakow-esh-symposium2023.pl