87 Wiosenna Konferencja PTK / XVI Konferencja „Kardiologii Polskiej” / Jubileusz 70-lecia PTK

87 Wiosenna Konferencja PTK / XVI Konferencja „Kardiologii Polskiej” / Jubileusz 70-lecia PTK
data: 13.04.2024 - 14.04.2024
miejsce: Białystok, Polska
organizator: PTK

Szanowni Państwo,

Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Kardiologii Polskiej zbliża się wielkimi krokami. Już za miesiąc będziemy mogli Państwa gościć na Podlasiu, w wiosennym Białymstoku.

W tym roku proponujemy wgląd do najnowszych, już przetłumaczonych na język polski wytycznych ESC/PTK. Spróbujemy także przewidzieć, co przyniosą nam wytyczne ESC, które będą przedstawione jesienią b.r. na Kongresie ESC w Londynie.

W sesji współorganizowanej z ACVC ESC Profesor Christian Hassager z Kopenhagi, główny badacz i pomysłodawca projektu, zaledwie parę dni po oficjalnej publikacji na Kongresie w Atlancie przedstawi wyniki badania DanGer dotyczącego stosowania mechanicznego wsparcia krążenia u pacjentów we wstrząsie kardiogennym wikłającym świeży zawał serca. Na te wyniki czeka cały świat!

Zapraszamy do wysyłania przypadków klinicznych do specjalnie przygotowanej Sesji. Najciekawsze zostaną na niej przedstawione.

Tradycyjnie czeka na Państwa także bitwa na EKG - tym razem Białystok kontra Kraków, którą poprowadzi prof. Dariusz Kozłowski i prof. Maciej Kempa!

Oj, będzie się działo!

Przygotowaliśmy dla Państwa także szereg wycieczek po okolicznych atrakcjach- Białowieża, Tykocin, Supraśl, Kruszyniany... Wyśmienita kuchnia podlaska oczekuje na Państwa opinię.

Nie możemy się już Państwa doczekać. Przyjeżdżajcie!

W imieniu KO 87 Wiosennej Konferencji PTK,

Prof. Agnieszka Tycińska