XXVIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

XXVIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
data: 19.09.2024 - 21.09.2024
miejsce: Katowice, Polska
organizator: PTK

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

przekazujemy na Wasze ręce zaproszenie na XXVIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbędzie się w dniach 19-21 września 2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Będzie on wyjątkowym wydarzeniem, gdyż w tym roku obchodzimy 70 – lecie istnienia Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Długoletnia tradycja naszego Towarzystwa oraz samych zjazdów a potem kongresów pokazuje, że mimo wielu przeciwności, zawiłej historii Polski czy zmieniających się rządów nasza pozycja jest bardzo silna. Towarzystwo przetrwało wiele prób i rozwinęło się do sporych rozmiarów dzięki zaangażowaniu kolejnych Prezesów, Zarządów oraz aktywnej działalności Asocjacji, Sekcji, Oddziałów i Komisji PTK.

Pragniemy, aby ten wyjątkowy kongres był doskonałą okazją do świętowania jubileuszu PTK i stał się wydarzeniem, które zapadnie w pamięci wszystkich zaangażowanych w dobro naszego Towarzystwa. Dzięki zaangażowaniu wielu osób w Komitetach Organizacyjnych i Naukowych Kongresów możemy pochwalić się jednym z największych wydarzeń naukowych w kraju, które przyciąga ekspertów z Polski i zagranicy.

Podczas tego trzydniowego święta polskiej kardiologii będziemy mieli okazję uczestniczyć w interesujących sesjach naukowych, fascynujących prezentacjach, dyskusjach panelowych, które pozwolą nam zgłębić najnowsze osiągnięcia i innowacje w dziedzinie kardiologii.

Hasło i motto tegorocznego Kongresu to „Kardiologia dla życia. Od prewencji do interwencji” ma odzwierciedlać holistyczne podejście do tematu kardiologii. Od urodzenia, aż do śmierci. Dłuższe, zdrowsze życie dzięki prewencji i leczeniu chorób układu krążenia to podejście, które będziemy w tym roku mocno promować.

Kongres PTK będzie okazją do spotkania się z wybitnymi ekspertami z dziedziny kardiologii, wymiany wiedzy i doświadczeń, dyskusji na temat najnowszych osiągnięć naukowych i klinicznych oraz do nawiązania nowych kontaktów zawodowych. Dokładamy starań, by program naukowy spełnił Państwa oczekiwania i omawiał najnowsze wytyczne, wyniki badań, metody diagnostyczne i terapeutyczne z których wszyscy korzystamy w codziennej praktyce klinicznej.

Wierzymy, że udział w Kongresie przyniesie Państwu nie tylko nowe perspektywy i inspiracje, ale także umocni relacje z kolegami oraz przyczyni się do dalszego rozwoju dziedziny kardiologii w Polsce.

Serdecznie zachęcamy do rejestracji na stronie kongresu oraz do zapoznania się z programem, który będzie dostępny wkrótce.

Spotkajmy się w Katowicach, ogłoszonych Europejskim Miastem Nauki 2024 (EMN 2024)!

Dr hab. med. Jacek Kowalczyk
Prof. dr hab. med. Zbigniew Kalarus
Dr hab. med. Oskar Kowalski, prof. SUM

Współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego
XXVIII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego