Elektroterapia. Rozwiązywanie istotnych klinicznie problemów u pacjentów z wszczepialnymi urządzeniami do terapii rytmu serca.
data: 20.04.2024 - 20.04.2024
miejsce: Warszawa, Polska
organizator: Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM

Wykładowcy:
Kierownik naukowy: dr hab. n. med. Andrzej Cacko
prowadzący: dr hab. n. med. Andrzej Cacko, lek. Jakub Rokicki

Kurs w zakresie rozwiązywania problemów klinicznych u pacjentów z urządzeniami wszczepialnymi odpowiada na codzienne i te rzadziej spotykane zagadnienia kliniczne w oparciu o realne scenariusze diagnostyczne.

W trakcie praktycznych warsztatów pochylimy się nad zapisami z układów stymulujących i kardiowerterów-defibrylatorów i w oparciu o kontekst kliniczny wypracujemy rozwiązanie problemu pacjenta.

Ta edycja kursu zarezerwowana jest dla osób posiadających średnie doświadczenie w zakresie programowania urządzeń wszczepialnych (wykonanych ok. 300 kontroli). Zachęcamy także do nadsyłania przykładów z własnej praktyki, nad którymi pochylimy się w anonimowej formie.

Kurs skierowany do osób pracujących w ośrodkach zajmujących się pacjentami z wszczepialnymi urządzeniami kardiologicznym, w tym przede wszystkim dla lekarzy pracujących w oddziałach Kardiologii, lecz także dla osób wykonujących zawody medyczne na stanowiskach pielęgniarki/pielęgniarza, położnych, ratowników medycznych i elektroradiologów. Uczestnik na zakończenie kursu będzie w stanie interpretować zapisy z urządzeń wszczepialnych serca, rozpozna patologie o zaawansowanym stopniu trudności oraz będzie wiedzieć jak zaadresować dany problem kliniczny. Uczestnicy kursu zapoznają się ze sposobem działania programatorów urządzeń wszczepialnych serca wiodących producentów i będą w stanie zaprogramować urządzenie w pożądany klinicznie sposób w oparciu o medycynę opartą na rzetelnych źródłach naukowych. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, podczas których uczestnicy będą pracowali w małych grupach na aparatach różnych producentów.

Szczegóły i program: csmiwum.pl/kursy/elektroterapia