VII Jesienne Spotkanie Kardiologów
data: 24.10.2014 - 25.10.2014
miejsce: Poznań, Polska
organizator: Klinika Kardiologii, Katedra Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu; Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; Stowarzyszenie "Serce dla Serca"; Symposion MH Sp. z o.o. sp. k.
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Po raz siódmy odbędzie się Jesienne Spotkanie Kardiologów w Poznaniu. W ramach konferencji organizujemy warsztaty dotyczące nagłej śmierci sercowej. W siedmiu sesjach (dwa kolejne dni) zostaną szczegółowo omówione wszystkie problemy związane z nagłym zgonem sercowym. Będzie to już trzecie ogólnokrajowe spotkanie specjalistów w tym zakresie.
Po raz pierwszy organizujemy szkolenie dla kardiologów interwencyjnych. Omówione zostaną złożone zagadnienia związane z leczeniem zmian w obrębie bifurkacji tętnic wieńcowych (Poznań Bifurcation Course 2014). Jesteśmy przekonani, że obie te inicjatywy szkoleniowe na stałe wpiszą się w kalendarz poznańskich spotkań.

Wzorem lat ubiegłych w ramach trzecich warsztatów transplantacyjnych zostaną zaprezentowane najnowsze wyniki farmakologicznego i chirurgicznego leczenia ciężkiej niewydolności serca. Nadto w licznych sesjach omówimy zagadnienia związane z farmakoterapią leków przeciwkrzepliwych i przeciwpłytkowych (tematy ciągle aktualne), a także przedstawimy własne doświadczenia przezskórnego wszczepiania zastawki aortalnej. Zaprezentujemy nowości dotyczące leczenia nadciśnienia płucnego i aktualne doniesienia o nowych stentach bioabsorbowalnych (BVS). Osobna sesja będzie poświęcona problemom kardiologiczno-diabetologicznym, a ponadto przedstawimy wyniki leczenia zawału serca (STEMI) w niektórych ośrodkach wielkopolskich. Wzorem lat ubiegłych, z Pracowni Hemodynamicznej PSK 1 w Poznaniu będą transmitowane na salę obrad (live) różnorakie zabiegi interwencyjne. Mam nadzieję, że znajdą Państwo na naszej konferencji interesujące tematy.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Z wyrazami szacunku i poważania,
prof. dr hab. Stefan Grajek
Kontakt w sprawach naukowych
prof. dr hab. n. med. Stefan Grajek
I Klinika Kardiologii, Katedra Kardiologii
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Długa 1/2, 61-848 Poznań
tel. 61 85 49 146, faks 61 85 49 094

Kontakt w sprawach organizacyjnych
Symposion MH Sp. z o.o. sp. k.
ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 061 662 81 70, fax 061 662 81 71
biuro@symposion.pl
www.symposion.pl


REJESTRACJA
Forma rejestracji: zgłoszenia za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie internetowej http://www.symposion.pl/vii-jesienne-spotkanie-kardio/pl/rejestracja
Opłaty:
do 31 sierpnia - 150 zł
do 23 października - 250 zł
opłata na miejscu - 350 zł
Termin uiszczenia opłaty: 14 dni od momentu rejestracji