Kardiologia Sportowa: Od Teorii do Praktyki. IX Olimpijski Dzień Kardiologii. VIII Konferencja Sekcji Kardiologii Sportowej PTK
data: 03.12.2014 - 03.12.2014
miejsce: Warszawa, Polska
organizator: Sekcja Kardiologii Sportowej PTK
W imieniu Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego serdecznie zapraszam na tradycyjne już spotkanie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. W dniu 3 grudnia bieżącego roku w ramach IX Olimpijskiego Dnia Kardiologii, odbędzie się VIII Konferencja Sekcji Kardiologii Sportowej PTK, zorganizowana we współpracy z Sekcją Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny.

W programie konferencji tradycyjnie już warsztaty „EKG sportowców” oraz po raz pierwszy warsztaty ergosporometrii - „Ergospirometria w kardiologii i medycynie sportowej”.

Gościem specjalnym naszego spotkania będzie Dr Hariharan Raju z St. George University z Londynu, który wygłosi wykład: Odstęp QT u sportowców (QT interwal in athletes). Wykład Dr Hariharana Raju otworzy sesję główną „Kardiologia Sportowa: Od Teorii do Praktyki” w której omówimy także problem komorowych zaburzeń rytmu u młodych sportowców i wpływ ekstremalnego wysiłku fizycznego na serce oraz przeanalizujemy sercowo-naczyniowe efekty stosowania niedozwolonych substancji dopingujących.

Dr n. med. Hubert Krysztofiak
Przewodniczący Sekcji Kardiologii Sportowej PTKForma rejestracji: internetowa, na stronie www.konferencjasks.pl

Opłaty: bezpłatnie

Siedziba organizatora:
Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej,
ul. Pory 78; 02-757 Warszawa
Kontakt: 22 3558605
Email: sekretariat@coms.pl