79. Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego/ VIII Konferencja „Kardiologii Polskiej”
data: 27.05.2016 - 28.05.2016
miejsce: Jachranka k. Warszawy, Polska
organizator: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,

Serdecznie zapraszamy do udziału w 79. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego/VIII Konferencji „Kardiologii Polskiej”, która odbędzie się w dniach 27-28 maja 2016 roku.

Miejsce obrad, Centrum Kongresowe „Warszawianka”, jest położone nad Zalewem Zegrzyńskim koło Warszawy, w malowniczym otoczeniu terenów parkowo-leśnych co zapewnia wyjątkowy klimat spotkania.

Konferencja adresowana jest do szerokiego grona kardiologów i lekarzy praktyków. Tematem przewodnim będą najnowsze wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W trakcie kolejnych sesji dowiemy się jak współcześnie postępować z pacjentami z komorowymi zaburzeniami rytmu serca i zapobiegać nagłym zgonom sercowym, jak nowocześnie i skutecznie leczyć ostre zespoły wieńcowe, rozpoznawać i leczyć nadciśnienie płucne, choroby osierdzia i infekcyjne zapalenie wsierdzia. Ponadto omawiane będą „gorące” tematy kardiologiczne szczególnie ważne dla lekarzy klinicystów. Wybitni eksperci przedstawią nowości i omówią ich praktyczne zastosowania na podstawie analizy przypadków klinicznych, z aktywnym udziałem uczestników. Jesteśmy przekonani, że aktualna wiedza zdobyta podczas Wiosennej Konferencji będzie pomocna dla lekarzy, którzy często w codziennej praktyce podejmują trudne decyzje kliniczne.

Zapytaj eksperta, poradź się, podziel swoim doświadczeniem!

Mamy nadzieję, że tematyka spotkania oraz interaktywna formuła spełni Państwa oczekiwania naukowe, a atrakcyjne położenie Centrum Kongresowego dodatkowo zachęci do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu i wspólnego spędzenia majowego weekendu wraz z rodzinami.

Zapraszamy kardiologów, internistów, lekarzy rodzinnych i studentów uniwersytetów medycznych!

Organizatorzy konferencji:

Prof. Piotr Pruszczyk
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Prof. Krzysztof J. Filipiak
Redaktor Naczelny "Kardiologii Polskiej"

Prof. Piotr Hoffman
Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego