POLSTIM 2016
data: 19.05.2016 - 21.05.2016
miejsce: Wisła, Polska
Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

kolejna, XXVII Konferencja Sekcji Rytmu Serca PTK POLSTIM 2016, odbędzie się w dniach 19-21 maja na gościnnej Ziemi Śląskiej, w Wiśle. Nowoczesne leczenie zaburzeń rytmu serca – począwszy od profilaktyki przeciwzakrzepowej, aż po złożone hybrydowe procedury zabiegowe – jest jednym z ważniejszych i strategicznych zagadnień współczesnej kardiologii. Spośród kilkudziesięciu znakomitych propozycji sesji, postaraliśmy się wybrać dla Państwa te najciekawsze i nie ukrywamy – wybór był trudny. Chcieliśmy również nadać naszej Konferencji międzynarodowy charakter i podkreślić współpracę z ESC, EHRA i HRS – Polska jest już bowiem równorzędnym partnerem w leczeniu chorób serca dla wiodących krajów europejskich.

Swój udział w Konferencji POLSTIM 2016 potwierdzili: W.T. Abraham – jeden z największych autorytetów w dziedzinie inwazyjnego leczenia niewydolności serca, B. Merkely, C.A. Rinaldi, M. O’Neill, L. Geller, C. Piorkowski i L.V. Serdoz. Konferencję zaszczycą też swoim udziałem Prezesi PTK – Panowie Profesorowie: Zbigniew Kalarus i Piotr Hoffman, a także Konsultanci Krajowi w dziedzinie kardiologii: Panowie Profesorowie Grzegorz Opolski i Jarosław Kaźmierczak. Jak co roku możemy liczyć na udział wybitnych nauczycieli naszego środowiska, wśród których nie zabraknie Pań Profesor: Marii Trusz-Gluzy i Grażyny Świąteckiej. Dla osób zainteresowanych szczegółowym doskonaleniem swoich umiejętności, nasi Koledzy – eksperci przygotowali trzy sobotnie kursy: o tajemnicach elektrokardiografii, zadaniach nowoczesnej elektrofizjologii i wyzwaniach w zakresie wszczepialnych urządzeń do elektroterapii serca i leczenia powikłań.

Ponieważ warto dzielić się swoimi dokonaniami naukowymi, zapraszamy Państwa do nadsyłania abstraktów prac oryginalnych i najciekawszych przypadków. Liczymy zwłaszcza na naszych najmłodszych Kolegów i przewidujemy atrakcyjne nagrody dla najlepszych prac oryginalnych młodych badaczy.

Przed nami 3 dni w Hotelu Gołębiewski w Wiśle: 28 sesji dydaktycznych, 9 sesji abstraktowych i 3 kursy doskonalące dla zaawansowanych. Jesteśmy szybko rozwijającym się, nowoczesnym i zwartym środowiskiem. Dbajmy wspólnie o naszą współpracę – nie może zabraknąć nikogo, dla kogo przyszłość leczenia zaburzeń rytmu serca w Polsce jest ważna.

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia w Wiśle!

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Maciej Sterliński
Przewodniczący Komitetu Naukowego, Przewodniczący-Elekt Sekcji Rytmu Serca PTK

Oskar Kowalski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Przewodniczący Sekcji Rytmu Serca PTK