20. Jubileuszowe Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku
data: 10.02.2016 - 13.02.2016
miejsce: Wisła, Polska
Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

w imieniu Zarządu Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Sympozjum z wielką przyjemnością zapraszamy Was na kolejną „ucztę” rehabilitacji kardiologicznej – XX Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe naszej Sekcji.

Spotykamy się już po raz 20. – lekarze wielu specjalności, fizjoterapeuci, pielęgniarki, dietetycy i psycholodzy, studenci, zainteresowani najnowszymi doniesieniami naukowymi i doskonaleniem umiejętności w zakresie rehabilitacji kardiologicznej. Zaproszenie na Sympozjum przyjęli wybitni wykładowcy będący autorytetami w zakresie zapobiegania, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji chorób układu sercowo-naczyniowego. Mając świadomość wyjątkowości tego jubileuszu, dołożyliśmy starań, aby poziom naukowy był jak najwyższy, a w programie każdy z Was znalazł coś dla siebie.

W czasie tych 20 lat dokonał się zadziwiający postęp w metodach rozpoznawania i leczenia chorób układu krążenia. Współczesna rehabilitacja kardiologiczna powinna dotrzymywać kroku tej dynamicznej ewolucji metod leczenia, co wymaga starannego doboru metod usprawniania i edukacji oraz motywacji pacjentów. Hitem Sympozjum będzie z pewnością prezentacja zaktualizowanych niedawno przez Sekcję Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku, Standardów Rehabilitacji Kardiologicznej. O tych i innych zagadnieniach będziemy szeroko dyskutować w czasie XX Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Fizycznego – Wisła 2016.

Jesteśmy przekonani, że udział w Sympozjum umożliwi stworzenie platformy współpracy fachowej i koleżeńskiej. Mamy nadzieję, że XX Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK będzie pod każdym względem wyjątkowe, a jego efektem będzie otwarcie nowego rozdziału w rozwoju naszej Sekcji, co zaowocuje organizacją kolejnych ciekawych i pomocnych spotkań przez co najmniej 20 kolejnych lat.
Serdecznie zapraszamy!

Dr n. med. Zbigniew Eysymontt
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Piotrowicz
Dr n. med. Jadwiga Wolszakiewicz