Niewydolność Serca 2016 – Konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK - Nowe wytyczne - nowe wyzwania
data: 10.06.2016 - 11.06.2016
miejsce: Poznań, Polska
organizator: Sekcja Niewydolności Serca PTK, prof. dr hab. Ewa Straburzyńska-Migaj
Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Serdecznie zapraszamy Państwa do Poznania, 10-11 czerwca 2016 roku, na Konferencję Sekcji Niewydolności Serca!

Tematem przewodnim Konferencji będą nowe wytyczne ESC dotyczące leczenia niewydolności serca, które zostaną przedstawione w maju br. na konferencji ESC Heart Failure we Florencji.
Program naszej Konferencji został ułożony w sposób zapewniający maksymalną interakcję pomiędzy ekspertami i uczestnikami. Obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty leczenia pacjentów z niewydolnością serca, w tym elementy innowacyjne. Ponieważ w opiekę nad pacjentami z niewydolnością serca zaangażowane jest szerokie grono specjalistów, na tej Konferencji nie może zabraknąć kardiologów klinicznych, kardiologów interwencyjnych, intensywistów, elektrofizjologów, kardiochirurgów, anestezjologów, internistów oraz lekarzy rodzinnych. Zapraszamy również pielęgniarki, rehabilitantów i psychologów klinicznych oraz studentów medycyny.

Konferencja rozpocznie się częścią warsztatową, podczas której w sposób bardzo praktyczny omówimy badanie EKG i metody telemonitoringu u pacjentów z niewydolnością serca, zagadnienia dotyczące echokardiografii obciążeniowej i postępowanie z pacjentami po implantacji urządzeń do elektroterapii. Wszystkie wykłady i prezentacje będą prowadzone przez najwybitniejszych specjalistów. Nie zabraknie dyskusji (również politycznej) na temat zagadnień związanych z opieką nad pacjentami z niewydolnością serca w Polsce. Oczywiście będzie też czas i okazja do spotkań towarzyskich i wymiany poglądów w mniej formalnej atmosferze, a sprzyjać im będą rozpoczynające się w tym czasie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2016...

Tegoroczny czerwiec w Poznaniu zapowiada się więc wyjątkowo gorąco! Dlatego już teraz zapraszamy do rejestrowania się na Konferencję na stronie http://admin.symposion.pl/2016/niewydolnoscserca. Na tej stronie można znaleźć najbardziej aktualne informacjami dotyczące konferencji.
Pamiętajmy, że liczba miejsc jest ograniczona, a niższa opłata konferencyjna obowiązuje tylko do końca marca!

Serdecznie zapraszamy do Poznania!

Komitet Organizacyjny Konferencji SNS 2016