XV Konferencja Naukowa Sekcji Kardiologii Dziecięcej
data: 17.06.2016 - 18.06.2016
Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego chcielibyśmy zaprosić Państwa na:

XV Konferencję Naukową Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2016 r. w Zamku Kliczków na Dolnym Śląsku (k. Bolesławca).

Gospodarzem i współorganizatorem konferencji jest Oddział Kardiologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Tradycyjnie, jak co roku, serdecznie zapraszamy kardiologów dziecięcych, kardiologów, kardiochirurgów, pediatrów i neonatologów, a także lekarzy innych specjalności zainteresowanych problemami układu krążenia u dzieci.

Tegoroczna konferencja zatytułowana „Postępy w kardiologii dziecięcej” zapowiada się wyjątkowo nie tylko ze względu na otaczającą niezwykłą scenerię, ale przede wszystkim z uwagi na bogaty i ciekawy program. W gronie ekspertów zostaną zaprezentowane i przedyskutowane najnowsze i najbardziej kontrowersyjne zagadnienia mające znaczenie dla codziennej praktyki klinicznej. Jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju kardiologii dziecięcej. Dlatego mamy nadzieję, że nasza konferencja będzie okazją do wymiany poglądów w zakresie optymalizacji decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów z problemami układu sercowo-naczyniowego. Wysoki poziom merytoryczny konferencji gwarantują wykładowcy z wiodących ośrodków kardiologii dziecięcej w Polsce, a interesujący i wieloaspektowy program konferencji stwarza okazję do ożywionej dyskusji.

Przed konferencją planujemy przeprowadzenie warsztatów dotyczących: interpretacji zapisu EKG, echokardiografii płodowej oraz analizy prawej i lewej komory w echokardiografii 3D.

Tradycyjnie, w drugim dniu konferencji, zaplanowaliśmy sesję interesujących przypadków stanowiącą okazję do prezentacji i omówienia na forum nietypowych i trudnych pacjentów z różnych ośrodków kardiologii dziecięcej w Polsce.

Wydarzenie uświetnione zostanie pobrzmiewającą w tle nutą średniowiecznej historii – Zamek Kliczków, w którym odbędzie się konferencja, powstał w XIII wieku. Przez stulecia stopniowo stawał się perełką wśród zabytków Dolnego Śląska, świadectwem burzliwej historii regionu i jego mieszkańców oraz wyrazem architektonicznego eklektyzmu. Piękno przyrody wokół zamku nikogo nie pozostawi obojętnym, a związane z zamkiem legendy dodatkowo uatrakcyjnią konferencję. Na miejscu można również odpocząć wśród parkowej zieleni. Mamy nadzieję, że planowane atrakcje naukowe i kulturalne zachęcą Państwa do udziału w naszej konferencji.

Do zobaczenia w magicznym Zamku Kliczków!

Prof. dr hab. n. med. Jacek Białkowski
Przewodniczący Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Dr hab. n. med. Jacek Kusa
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego