WARSZTATY EKG I KARDIOSTYMULATOR DOBIESZKÓW 2016
data: 30.06.2016 - 01.07.2016
miejsce: Dobieszków, Polska
organizator: Klinika Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca w Łodzi
Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną edycję warsztatów pt. ”EKG i KARDIOSTYMULATOR” organizowanych przez Klinikę Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca w Łodzi, które odbędą się w dniach: 30 czerwca - 1 lipca 2016 roku w Centrum Polski, w Ośrodku Konferencyjnym w Dobieszkowie koło Łodzi. Zorganizowane przez nas poprzednie edycje warsztatów zostały bardzo życzliwie przyjęte, w każdym z nich uczestniczyło około 100 lekarzy z całej Polski zainteresowanych elektrokardiografią i problematyką dotyczącą zagadnień związanych z elektrostymulacją serca.

W tym roku, podobnie jak poprzednio, zaprezentujemy Państwu zagadnienia związane z interpretacją zapisów EKG u pacjentów z kardiostymulatorem oraz zasady programowania kardiostymulatorów. Tematyka tegorocznego spotkania zostanie poszerzona o terapię resynchronizujacą serca. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość praktycznego sprawdzenia wiedzy prezentowanej w czasie wykładów, podczas zajęć warsztatowych z zakresu analizy EKG metodą Holtera oraz programowania kardiostymulatorów różnych firm.

Warsztaty są adresowane do wszystkich lekarzy zainteresowanych problematyką pacjentów z wszczepionym kardiostymulatorem czy układem resynchronizującym – głównie z ośrodków, które rozpoczynają wszczepianie tych urządzeń lub jedynie sprawują opiekę nad takimi pacjentami.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie „przy skrzyżowaniu autostrad w centrum Polski”.

Przewodniczący Komitetu Naukowego
Prof. Andrzej Lubiński

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dr med. Andrzej Bissinger