XVIII Warszawskie Dni Kardiologii Akademickiej
data: 06.05.2016 - 07.05.2016
miejsce: Warszawa, Polska
organizator: I Katedra i Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Medius

Po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XVIII Warszawskich Dniach Kardiologii Akademickiej i VI Letnim Spotkaniu Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej PTK.

W pierwszym dniu konferencji chcemy przedstawić Państwu aktualne zalecenia, uzupełnione o najnowsze badania kliniczne, dotyczące postępowania w zakresie najważniejszych wyzwań współczesnej kardiologii, jakimi są: niewydolność serca, migotanie przedsionków i choroba wieńcowa. Ilustrację stosowania aktualnych wytycznych w codziennej praktyce będzie forum przypadków klinicznych w trakcie, którego będą omawiani konkretni chorzy i dyskutowane optymalne sposoby postępowania z udziałem wybitnych ekspertów w ramach kardiogrupy („Heart Team”).

Jako Ośrodek akademicki bardzo dużą wagę przykładamy do szkolenia studentów i rezydentów. Mamy nadzieję, że tak jak to było w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć sesja „rezydencka”, tradycyjnie przygotowywana przez rezydentów naszej kliniki. Nieodłącznym elementem konferencji jest sesja studenckich prac oryginalnych, na których studenci uczelni medycznych zaprezentują wyniki swoich badań naukowych. Prace będą prezentowane w formie e-plakatów a sesja będzie zrealizowana w nowoczesnej, sprawdzonej w ubiegłym roku, formule Hyde-Parku. Autorzy najciekawszych doniesień zostaną wyróżnieni i nagrodzeni.

W drugim dniu naszej konferencji, obok sesji studenckiej, odbędzie się cykl warsztatów z zakresu elektrokardiografii, echokardiografii oraz ostrych stanów kardiologicznych. Cieszą się one od lat niezmiennym zainteresowaniem wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę praktyczną.

Mamy nadzieję, że bardzo liczne sesje tematyczne, przygotowane i poprowadzone przez znakomitych wykładowców, znajdą Państwa uznanie. Już dziś życzymy owocnie i miło spędzonego czasu.

ORGANIZATOR
Siedziba organizatora: Medius Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 26a, 01-381 Warszawa
Kontakt: tel. +48 22 642 09 40
Email: biuro@medius.com.pl

REJESTRACJA
Forma rejestracji: on-line (http://www.kardiologiaakademicka.waw.pl/rejestracja ) i na miejscu
Opłaty: udział w wykładach bezpłatny, udział płatny w warsztatach, dla studentów wstęp wolny
Termin uiszczenia opłaty: na warsztaty do 6.05.2016