„Serce i Płuca 2016” Konferencja naukowo-szkoleniowa dla lekarzy praktyków
data: 26.11.2016 - 26.11.2016
miejsce: Gdańsk, Polska
organizator: VM Media sp. z o.o. VM Group sp. k.
Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję „Serce i Płuca 2016”, która odbędzie się 26 listopada 2016 roku w Auditorium Novum. Będzie to kolejne spotkanie w murach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które mamy nadzieję, stanie się tradycją środowiska lekarskiego Pomorza. Spotkania poświęcone wspólnemu omawianiu problemów rozpoznania i leczenia chorób serca i płuc mają na celu integrację naszego środowiska i wykształcenia wspólnego spojrzenia na chorego ponad podziałami specjalności lekarskich. Dwie poprzednie konferencje cieszyły się dużym zainteresowaniem i były wysoko ocenione przez uczestników.

Nasze spotkania łączą ze sobą zagadnienia, które mogą interesować alergologów, internistów, kardiologów, pneumonologów, specjalistów medycyny rodzinnej. Chcielibyśmy przekazać Państwu nowoczesną wiedzę dotyczącą chorób serca i płuc, z którymi spotykają się Państwo na co dzień, jednocześnie jednak nie zapominając o schorzeniach rzadszych, ale klinicznie istotnych. Naszym celem jest przekazanie najnowszej wiedzy praktycznej, w skondensowanej, interaktywnej formie, którą każdy z uczestników będzie mógł wykorzystać w codziennej pracy z chorym.

W czasie tegorocznego spotkania dyskutować będziemy o leczeniu niewydolności serca, chorób zapalnych mięśnia sercowego, nadciśnienia płucnego, astmy, POChP, chorób śródmiąższowych płuc, anafilaksji.

Szczególny nacisk chcielibyśmy położyć na zajęcia warsztatowe poświęcone diagnostyce kardiologicznej, postępowaniu w anafilaksji, badaniom czynnościowym układu oddechowego, hipereozynofilii. Chcielibyśmy, żeby warsztaty stały się platformą wymiany doświadczeń i dyskusji o trudnościach diagnostyczno-leczniczych na jakie napotykają Państwo w codziennej praktyce.
W tym roku zapraszamy także zainteresowanych spoza naszego regionu, także za pomocą narzędzi multimedialnych. Będzie to – mamy nadzieję – okazja do wymiany doświadczeń i ułatwienia w naszej codziennej pracy.

Czekamy na Państwa w Gdańsku

Ewa Jassem
Marcin Gruchała
Marcin Fijałkowski
Marek NiedoszytkoORGANIZATOR
Siedziba organizatora: ul. Świętokrzyska 73, 80–180 Gdańsk
Kontakt: tel.: (58) 320 94 94, faks: (58) 320 94 60
Email: zaawansowanykurs@viamedica.plREJESTRACJA
Forma rejestracji: Elektroniczny system obsługi uczestników umożliwia rejestrację uczestników.

Opłaty:
Bezpłatne uczestnictwo