VIII Ogólnopolska konferencja „Migotanie przedsionków – ARYTHMIX 2017”
data: 24.03.2017 - 25.03.2017
miejsce: Warszawa, Polska
organizator: Klinika Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca UM w Łodzi
Szanowni Państwo,

Jak corocznie zapraszamy Państwa gorąco do udziału w Konferencji „ARYTHMIX Migotanie przedsionków”, tym razem już ósmej. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 (piątek i sobota) marca 2017 w hotelu InterContinental w Warszawie.

Szacuje się, że na migotanie przedsionków choruje w Polsce aż ok. 600-700 tysięcy pacjentów. Chcemy ich uchronić przed udarem, chcemy też poprawić im komfort życia. W przypadku konkretnego pacjenta nie zawsze wiemy jak to zrobić. Wówczas chętnie korzystamy z rad innych - może mądrzejszych, może bardziej doświadczonych.

Ostatnio, Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne opublikowało nowe wytyczne poświęcone postępowaniu w migotaniu przedsionków. Wiele się zmieniło – przykładowo, zniknęło zastawkowe i nie-zastawkowe migotanie przedsionków, zniknęła skala HAS-BLED. Nie ma jednak prawdziwej rewolucji.
Z pewnością będziemy mieli nowe tematy do przedstawienia i przedyskutowania.

Dużo uwagi Państwa, jak zawsze, skupimy na zagadnieniach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych. Przewidujemy prezentację trudnych przypadków i dyskusje nad nimi. Chcemy omówić różne, często trudne decyzyjnie sytuacje spotykane w codziennej praktyce.

Wobec rosnącej roli ablacji w leczeniu migotania przedsionków, planujemy omówić szereg ważnych problemów dotyczących tej metody. Przedstawimy również postępy w innych dziedzinach arytmologii.

Mamy nadzieje, że uda się nam zaprosić do czynnego udziału w konferencji znamienitych wykładowców, posiadających bogatą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.

Konferencja jest przeznaczona dla lekarzy praktyków, od lekarza rodzinnego poczynając po kardiologa-elektrofizjologa, którzy na co dzień borykają się z różnymi problemami swoich chorych z migotaniem przedsionków. Takich właśnie lekarzy zapraszamy, mając nadzieję, że uczestniczący w konferencji eksperci pomogą te problemy rozwiązać. Postaramy się wygospodarować jak najwięcej czasu na dyskusje z uczestnikami konferencji.

Szczegółowy program znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.arythmix.pl

Konferencja jest adresowana do wszystkich lekarzy zainteresowanych problematyką migotania przedsionków.

Serdecznie zapraszamy.

Prof. dr hab. n. med. Maria Trusz-Gluza
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Lubiński

ORGANIZATOR
Siedziba organizatora: 2KMM Sp. z o.o., 40-161 Katowice, Al. Korfantego 79
Kontakt: (+48) 609 008 270
Email: biuro@arythmix.pl

REJESTRACJA
Forma rejestracji: elektroniczna
Opłaty: szczegóły na stronie konferencji
Termin uiszczenia opłaty: szczegóły na stronie konferencji