VII Ogólnopolska Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
data: 13.10.2017 - 14.10.2017
miejsce: Wrocław, Polska
organizator: Oddział Kardiologiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
Szanowni Państwo! Koleżanki i Koledzy!

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Krążenia Płucnego, która po raz pierwszy odbędzie się we Wrocławiu w dniach 13-14 października 2017 roku.

Już teraz możemy Państwa zapewnić, że Program naszego spotkania będzie niezwykle interesujący. Pragniemy skupić Państwa uwagę przede wszystkim na problemach, z którymi borykamy się na co dzień jako lekarze praktycy, ale nie zapomnimy także o nowościach ostatnich miesięcy.

W trakcie trwania Konferencji przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące postępowania w tętniczym nadciśnieniu płucnym, zwłaszcza w aspekcie terapii skojarzonej, ale w oparciu o dyskusje nad trudnymi przypadkami chorych.

Również pragniemy przybliżyć Państwu problemy dotyczące postępowania w zakrzepowo-zatorowym nadciśnieniu płucnym, którego leczenie w ostatnim czasie rozwija się niezwykle dynamicznie.

Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, jakie wiążą się z opieką nad pacjentami z wrodzonymi wadami serca. Dlatego też, chcemy przybliżyć Państwu i to zagadnienie, w oparciu zarówno o doświadczenia własne, jak i naszych Szanownych Gości, również tych którzy na co dzień troszczą się o najmłodszych pacjentów.

Tradycją naszej Konferencji stały się spotkania ze specjalistami z pokrewnych dziedzin medycyny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tym roku całą sesję poświęcimy dylematom związanym z procesem diagnostycznym i terapeutycznym nadciśnienia płucnego w chorobach układu oddechowego.

Jak co roku jedną sesję dedykujemy Paniom Pielęgniarkom, które wspólnie z nami opiekują się chorymi z nadciśnieniem płucnym.

Wrocław to miasto otwarte, dynamiczne i różnorodne, ale przede wszystkim to miejsce spotkań. Pragniemy by Konferencja w naszym mieście była dla Państwa miejscem wymiany doświadczeń, jakże ważnych w tej rzadkiej grupie chorób. Mamy zatem nadzieję na burzliwą dyskusję na sali obrad oraz w kuluarach. Dołożymy wszelkich starań, by stworzyć Państwu jak najlepsze warunki do wytężonej pracy naukowej oraz zasłużonego odpoczynku po owocnych obradach.

Do zobaczenia we Wrocławiu.

Lek. med. Ewa MroczekProf. dr hab. n. med. Jerzy Lewczuk
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego     Przewodniczący Komitetu Naukowego