Konferencja Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
data: 15.06.2018 - 16.06.2018
miejsce: Kraków, Polska
Coroczna Konferencja Sekcji Niewydolności Serca omawia aktualności i niesie treści edukacyjne dla kardiologów, internistów, lekarzy POZ, pielęgniarek, rehabilitantów i przedstawicieli innych zawodów medycznych zajmujących się opieką nad pacjentami z niewydolnością serca

Niewydolność serca stała się jednym z głównych problemów współczesnej kardiologii.
Pomimo poważnego rokowania jakie towarzyszy temu zespołowi chorobowemu mamy możliwość znacząco wpływać na jej przebieg naturalny. Możemy jej zapobiegać, opóźniać jej progresję, a w niektórych przypadkach doprowadzić do jej wycofania się. W sytuacjach skrajnych możemy zastosować przeszczepienie serca lub pompy wspomagające serce.
Wszystko to wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia, a także współdziałania lekarzy wielu specjalności, pielęgniarek i innych wyspecjalizowanych osób. Jesteśmy u progu koniecznych zmian, które powinny prawidłowo ukształtować model opieki nad pacjentami z niewydolnością serca w Polsce.
Łączy nas pasja do nauki i pracy dla dobra naszych pacjentów. Spotkajmy się w Krakowie aby wymienić najnowsze doświadczenia i przedyskutować problemy, które przed nami i które musimy w najbliższym czasie rozwiązać.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji
dr hab. Andrzej Gackowski, prof. UJ


ORGANIZATOR: Sekcja Niewydolności Serca PTK
Siedziba organizatora: Klinika Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca UJCM
Kontakt: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
Email: agackowski@gmail.com

REJESTRACJA
Forma rejestracji: http://niewydolnosc.artsart.pl/rejestracja.php
Opłaty: 200 zł. do 31 maja 2018, 250 zł. od 1 czerwca 2018