XII Olimpijski Dzień Kardiologii XI Konferencja Sekcji Kardiologii Sportowej PTK
data: 24.11.2017 - 24.11.2017
miejsce: Warszawa, Polska
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Tradycyjnie, jak co roku Sekcja Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału XII Olimpijskim Dniu Kardiologii, w ramach którego odbędzie się XI Konferencja Sekcji Kardiologii Sportowej PTK. Spotykamy się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, w piątek 24 listopada. Konferencja jest organizowana we współpracy z Sekcją Kardiologii Dziecięcej PTK.

W części praktycznej Konferencji rozpoczynamy Warsztatami EKG u młodocianych sportowców, przygotowanymi w tym roku przez Zespół Pani Profesor Katarzyny Bieganowskiej z Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zapraszamy również do udziału w warsztatach pierwszej pomocy BLS i ALS z zastosowaniem automatycznych zewnętrznych defibrylatorów (AED).

Ponieważ jest to nieliczna okazja do spotkania lekarzy z wielu dziedzin medycyny, pragniemy kontynuować Sesję Przypadków Klinicznych. Będzie to okazja do wymiany poglądów na tematy dotyczące trudnych sytuacji medycznych w kardiologii sportowej. Zapraszamy do zgłaszania przypadków problematycznych, które wspólnie spróbujemy rozwikłać lub wyznaczyć drogę postępowania ( proszę zgłaszać problematycznych zawodników mailowo: renata.glowczynska@wum.edu.pl )

Nawiązując do wcześniejszych konferencji w Sesji Głównej prezentujemy tematy z kardiologii dziecięcej i kardiologii dorosłych. W tym roku tematami wiodącymi będą arytmie komorowe u młodocianych sportowców, sportowcy z wszczepionym układami stymulującymi i kardiowerterami-defibrylatorami oraz nowe metody obrazowania w kardiologii sportowej takie jak rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa serca.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla studentów. Szczegółowe informacje i formularz zapisów znajdziecie Państwo na tej stronie.

Serdecznie zapraszamy!!!

Renata Główczyńska, Przewodniczący-Elekt Sekcji Kardiologii Sportowej PTK

ORGANIZATOR
Siedziba organizatora: Warszawa, ul. Niedźwiedzia 4C
Kontakt: 22 489 68 00
Email: office@neoart.com.pl

REJESTRACJA
Forma rejestracji: www.konferencjasks.pl
Opłaty:
- 50 zł warsztaty pierwszej pomocy
- 50 zł warsztaty EKG
- 50 zł sesja główna
- 150 zł warsztaty + sesja
Termin uiszczenia opłaty: 20.11.2017