VI Konferencja i Warsztaty Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - „Nowe technologie w ITK”
data: 20.04.2018 - 21.04.2018
miejsce: Katowice, Polska
organizator: Sekcja Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji PTK
Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 20-21.04.2018 r. w Katowicach (Hotel Angelo) odbędzie się VI Konferencja i Warsztaty Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji PTK.

Wzorem poprzednich edycji, w pierwszym dniu Konferencji (20 kwiecień 2018r.) odbędą się warsztaty tematyczne, a zaplanowana ich tematyka obejmuje terapię nerkozastępczą, monitorowanie hemodynamiczne, żywienie dojelitowe, obsługę urządzeń wysokoenergetycznych (ICD, CRT-D), respiratoroterapię oraz echokardiografię w stanach zagrożenia życia. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, planujemy szkolenia z zakładania wkłuć centralnych i elektrod do czasowej stymulacji na fantomach oraz warsztaty resuscytacji na manekinach.

W pierwszym dniu Konferencji przewidziana jest też Sesja Konkursowa - najciekawszych przypadków leczonych na Państwa Oddziałach Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Zapraszamy już dziś do przygotowania a następnie przesłania propozycji (szczegóły wkrótce). Wszyscy finaliści będą zwolnieni z opłaty zjazdowej podczas naszej Konferencji. Autor najciekawszej prezentacji w ramach nagrody otrzyma od Sekcji refundację opłaty zjazdowej na najbliższy po konferencji Kongres Acute Cardiovascular Care Association.

W drugim dniu (21 kwiecień 2018 r.), odbędą się cztery sesje naukowe. Przewodnimi tematami konferencji będą m.in.: nowe technologie w intensywnej terapii kardiologicznej, optymalizacja leczenia ostrej niewydolności serca i zawału serca oraz wstrząsu kardiogennego, powikłania i interdyscyplinarne przypadki na oddziale ITK.

Ponadto w trakcie przerw, w specjalnie przygotowanym obszarze na terenie lobby konferencyjnego, odbędą się prezentacje nowych technologii w intensywnej terapii kardiologicznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji!

Komitet Organizacyjny
Dr hab. Marek Gierlotka (Przewodniczący)
Dr n. med. Przemysław Trzeciak
Dr hab. Agnieszka Tycińska

ORGANIZATOR
Sekcja Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Siedziba organizatora:
III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii SUM, Śląskie Centrum Chorób Seca
ul. Curie-Skłodowskiej 9, 41-800 Zabrze
Kontakt: Marek Gierlotka
Email: marek.gierlotka@gmail.com

REJESTRACJA
Forma rejestracji: elektroniczna, http://konferencja.intensywna.pl
Opłaty:
- Konferencja: 150 zł do 31.03.2017, a po tym terminie 200 zł
- Warsztaty tematyczne: zapisy i opłaty elektroniczne, w trakcie ustalania