6th Wroclaw Rotablation Meeting, 2nd Wroclaw Meeting of EUROTACLUB
data: 11.01.2018 - 13.01.2018
miejsce: Wrocław, Polska
organizator: Fundacja Wspierania Rozwoju Kardiologii Interwencyjnej
Drodzy Koledzy,

w dniach 11 - 13 stycznia 2018 r. we Wrocławiu odbędą się po raz szósty warsztaty poświęcone rotablacji tętnic wieńcowych. Jak wszyscy wiemy, jest to wymagająca technicznie metoda leczenia zwapniałych i zwłókniałych zwężeń w tętnicach wieńcowych, potencjalnie obarczona dużym ryzykiem powikłań, o ile operatorzy nie mają wystarczającego doświadczenia.

Zabiegów rotablacji w moim przekonaniu robimy w Polsce zdecydowanie za mało, ale od rotablacji nie uciekniemy: leczymy coraz starszych i bardziej schorowanych pacjentów, którzy często z oczywistych powodów są dyskwalifikowani przez kardiochirurgów. Nie oznacza to oczywiście, że rotablacja powinna być wykonywana w każdej pracowni, wręcz przeciwnie, im więcej tych zabiegów w prawdziwie „high volume centers”, tym lepsze wyniki leczenia. Koledzy z mniejszych pracowni powinni zaś tych chorych referować do „rota centers”.

Nie bez satysfakcji chcę się podzielić informacją, że udało nam się zgromadzić najlepszych ekspertów zarówno z kraju jak i z zagranicy (vide niżej). Nasze warsztaty zostały ponadto szczególnie wyróżnione i docenione, a mianowicie Europejski Klub Rotablacji – EUROTACLUB, działający w ramach EAPCI i zajmujący się promocją tej metody leczenia w Europie, udzielił nam nie tylko akredytacji ale i zgody na użycie sformułowania „2 Wrocław Meeting of EUROTACLUB”. W trakcie warsztatów odbędzie się też wyjazdowe posiedzenie klubu.

Zapraszam wszystkich chętnych zainteresowanych rotablacją tętnic wieńcowych. W programie jak zawsze ciekawe wykłady, dyskusje, (m. in. z szefem inżynierów od rotablacji z USA), nagrane przypadki i oczywiście zabiegi live. Poza tym ćwiczenia na symulatorach, w tym na nowym ADVANCERZE, który wchodzi do użycia w przyszłym roku (być może, jak się uda, pierwsze zabiegi w Europie będą we Wrocławiu).

Zachęcam do zaprezentowania swoich ciekawych zabiegów (vide niżej), będzie też sesja plakatowa (vide niżej) - dobra okazja do zaprezentowania pracy na konferencji międzynarodowej.

Pamiętajcie, że w dziedzinie rotablacji jest mało dowodów naukowych, musimy polegać na opinii bardziej doświadczonych kolegów. A tych u nas nie zabraknie!

Miejsce warsztatów, program, lista wykładowców, szczegóły dotyczące prezentowanaych przypadków oraz streszczeń prac oryginalnych – na stronie: www.rotablation-wroclaw.pl

Z pozdrowieniami,
Krzysztof Reczuch

REJESTRACJA
Forma rejestracji: formularz online
Opłaty: bezpłatna