Second International Colloquium on Cardio-Oncology
data: 03.05.2018 - 04.05.2018
miejsce: Kraków, Polska
organizator: Uniwersytet w Rzymie (Department Of Medicine Unit Of Drug Sciences and Clinical Pharmacology Campus Bio-Medico), Uniwersytet w Pensylwanii (Abramson Cancer Center, Perelman School Of Medicine), pod au
Kardioonkologia to szybko rozwijająca się dziedzina medycyny, która narodziła się w środowisku kardiologów i onkologów, skupiając się na leczeniu powikłań w układzie krążenia wynikających z wpływu leczenia przeciwnowotworowego Dziś w jej rozwój zaangażowani są lekarze wielu innych specjalności, m.in. hematolodzy, pediatrzy i gerontolodzy. Do nich, oraz do wszystkich zainteresowanych rozwojem kardioonkologii, skierowana jest tegoroczna konferencja, będąca kontynuacją spotkania, które odbyło się w Rzymie w roku 2014 roku.
W programie przewidziane jest przeprowadzanie 7 sesji, podczas których swoją wiedzą i doświadczeniem będą się dzielić specjaliści z całego świata.

Polscy lekarze, którzy zarejestrują się na stronie congresslab.it/international-symposium_krakow2018/ będą zwolnieni z opłaty zjazdowej.