82. Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego / XI Konferencja „Kardiologii Polskiej”
data: 10.05.2019 - 11.05.2019
miejsce: Serock, Polska
organizator: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

Serdecznie zapraszamy do udziału w 82 Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego/XI Konferencji „Kardiologii Polskiej”, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2019 roku w hotelu NARVIL w Serocku k. Warszawy.
Konferencja adresowana jest do szerokiego grona kardiologów, internistów i lekarzy praktyków. Tematem przewodnim będą najnowsze wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W trakcie czterech sesji dowiemy się jak współcześnie postępować z pacjentami z omdleniami, pacjentkami z chorobami serca i naczyń podczas ciąży, kiedy i jak podejmować optymalne decyzje o rewaskularyzacji mięśnia sercowego oraz jak diagnozować i leczyć nadciśnienie tętnicze. Ponadto omawiane będą przez wybitnych ekspertów tematy kardiologiczne szczególnie ważne i aktualne dla lekarzy klinicystów, takie jak postępowanie z pacjentami w wieku podeszłym, czy interpretacja zapisów EKG i ECHO z interaktywnym udziałem publiczności, a także, adresowane przede wszystkim do młodszej generacji, praktyczne warsztaty pokazujące jak odpowiednio napisać artykuł naukowy do czasopisma anglojęzycznego. Planujemy także w drugim dniu konferencji sesję ze współudziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia – będziemy dyskutować o blaskach i cieniach programów koordynowanej opieki nad pacjentami po zawale serca (KOS) i z niewydolnością serca (KONS).
Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta podczas Wiosennej Konferencji będzie pomocna dla lekarzy, którzy często w codziennej praktyce podejmują trudne decyzje kliniczne. Mamy nadzieję, że tematyka spotkania oraz interaktywna formuła spełni Państwa oczekiwania, a atrakcyjne położenie Centrum Kongresowego dodatkowo zachęci do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu i wspólnego spędzenia majowego weekendu. Zapraszamy kardiologów, internistów, lekarzy rodzinnych i studentów uniwersytetów medycznych!

Organizatorzy konferencji:
prof. Adam Witkowski,
prof. Anna Konopka,
doc. Jacek Kądziela

Redaktor Naczelna „Kardiologii Polskiej”: prof. Anetta Undas

Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego: prof. Piotr Ponikowski