Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych
data: 07.03.2019 - 08.03.2019
miejsce: Katowice, Polska
organizator: III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca / Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca, Śląski Uniwersytet Medyczny w K
strona www: http://ntec.org.pl
Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na drugą edycję Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych”, która odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 roku w Katowicach.

Pierwsza edycja naszego spotkania przyciągnęła ponad 500 uczestników, którzy mogli wybierać w ofercie około 70 wykładów o zróżnicowanej, nawiązującej do nowych technologii tematyce. To ogromne zainteresowanie ze strony lekarzy, naukowców, inżynierów i przedstawicieli instytucji państwowych pokazało, że tematyka innowacji w schorzeniach sercowo-naczyniowych jest ważna, interesująca i należy ją poruszać.

Dzisiejsza medycyna wymaga od lekarzy nie tylko doskonałej znajomości standardów leczenia, ale także coraz częściej sprawnego poruszania się w świecie nowoczesnych technologii. Wiele z nich, także tych stosowanych przez nas na co dzień, znajduje również swoje zastosowania w procesie diagnostyki i leczenia.
Ze względu na różnorodność schorzeń, jak i ogromne zróżnicowanie w obrębie specjalizacji, kardiologia jest dziedziną otwartą na innowacyjne technologie oraz odkrywanie nowych możliwości ich stosowania na różnych etapach opieki nad chorym. Dostępne wytyczne postępowania, choć kompleksowe i nieustannie aktualizowane, wciąż wymagają uzupełnienia w pewnych obszarach, które mogą stanowić pole do zastosowania nowatorskich rozwiązań.

Dlatego też zapraszamy na II Konferencję „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych”, gdzie zaproszeni lekarze, naukowcy, biznesmeni oraz przedstawiciele instytucji kreujących politykę naukową, finansową i refundacyjną, takich jak Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowy Fundusz Zdrowia będą wspólnie omawiać możliwości dalszego rozwoju innowacji w polskiej medycynie.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszej Konferencji.

Do zobaczenia w Katowicach!

Prof. dr hab. Mariusz Gąsior, Prof. dr hab. Wojciech Wojakowski, Red. Wojciech Kuta
Organizatorzy