XX Jubileuszowe Bałtyckie Dni Kardiologii
data: 05.10.2018 - 06.10.2018
miejsce: Szczecin, Polska
organizator: Grupa casusBTL
Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Jubileuszowe Bałtyckie Dni Kardiologii „Od czynników ryzyka do niewydolności serca”. Już po raz dwudziesty spotkamy się w Szczecinie, tym razem w dniach 5-6 października 2018r. Tak jak w ostatniej edycji, i w tym roku będziemy Państwa gościć w Hotelu Radisson Blu.
Bałtyckie Dni Kardiologii to dwa intensywne dni sesji i kursów z zakresu kardiologii i echokardiografii prowadzone przez znanych polskich i zagranicznych wykładowców.
W piątek, 5 października, zapraszamy do udziału w XX Ogólnopolskiej Międzynarodowej Konferencji Stres i Kontrast ECHO „Diagnostyka i leczenie z echokardiografią. Standardy kardiologiczne 2018”. Dzień rozpoczniemy sesją ‘Standardy kardiologiczne okiem echokardiografisty 2018’, a następnie odbędą się sesje poświęcone poszczególnym działom kardiologii, od diagnostyki po leczenie. Zakończymy tradycyjną już sesją nocną ‘Horror ECHO i największe pomyłki’, gdzie przy świecach i kawie w miłej atmosferze posłuchamy wykładów wieczornych i porozmawiamy o ciekawych przypadkach klinicznych.

Sobota, 6 października to dzień pod przewodnictwem Europejskiego Towarzystwa Obrazowania Serca i Naczyń (European Association of Cardiovascular Imaging EACVI). Osoby pragnące doskonalić swoją wiedzę zapraszamy do udziału w kursie EACVI „Wady zastawkowe serca” („Valvular heart disease”) z wykładami w języku polskim i angielskim.
Mamy nadzieję, że program Bałtyckich Dni Kardiologii spotka się z Państwa zainteresowaniem, a pobyt w Szczecinie upłynie w dobrej atmosferze.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,

Prof. dr hab. n. med. Edyta Płońska-Gościniak
Przewodnicząca Komitetu Naukowego XX Jubileuszowych Bałtyckich Dni Kardiologicznych