XI Poznańskie Spotkanie Kardiologiczne
data: 14.12.2018 - 15.12.2018
miejsce: Poznań, Polska
organizator: SYMPOMED
Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy.
To już XI edycja poznańskich spotkań kardiologicznych, tym razem o nieco innej porze roku niż zazwyczaj. Zapewniam, że warto będzie wygospodarować wolny czas, aby w tym przedświątecznym okresie zawitać do Poznania i spędzić wspólnie dwa dni poszerzając swoją wiedzę medyczną, a przy okazji skorzystać z uroków miasta. Mimo zimowej pory charakter konferencji nawiązuje do poprzednich, jesiennych spotkań kardiologicznych, które zawsze cieszyły się Państwa ogromnym uznaniem.
Tematami wiodącymi konferencji będą w tym roku: niewydolność serca, prewencja nagłej śmierci sercowej, leczenie interwencyjne choroby wieńcowej i wad strukturalnych serca. W czasie konferencji transmitowane będą „na żywo” zabiegi wykonywane w Pracowni Hemodynamiki I Klinki Kardiologii. Omówimy także szczegółowo dylematy leczenia przeciwzakrzepowego w kardiologii, postępowanie z pacjentami ze współistniejącą cukrzycą oraz problemy leczenia nadciśnienia płucnego. Nowością będzie sesja poświęcona zatorowości płucnej oraz sesja przypadków klinicznych. Choć nie sposób wymienić wszystkich omawianych zagadnień, pragnę dodać, że nie zabraknie także praktycznych sesji dedykowanych dla lekarzy internistów i podstawowej opieki zdrowotnej, którzy spotykają się z chorymi na serce w swojej codziennej praktyce lekarskiej. Wszystkie prezentowane informacje będą oczywiście oparte o aktualną wiedzę, w tym nowe wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
W piątkowy wieczór, o godzinie 18.00 spotkamy się wszyscy na sesji inauguracyjnej poświęconej niewydolności serca, w której wezmą udział profesor Piotr Ponikowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, oraz profesor Jarosław Kaźmierczak, Konsultant Krajowy w dziedzinie kardiologii. Na zakończenie wieczoru wystąpi nasz gość specjalny, znany psycholog i psychoterapeuta Jacek Santorski, który doradzi nam jak uniknąć wypalenia zawodowego.
Serdecznie Państwa zapraszam do udziału w tym ciekawym wydarzeniu.
Do zobaczenia w Poznaniu!
W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. med. Maciej Lesiak

ORGANIZATOR:
SYMPOMED SP. Z O. O. SP.K.
ul. Sienkiewicza 5/3
61-816 Poznań
Kontakt:
501 209 134
Email:
biuro@sympomed.pl