AS KIER – Arytmia Serca Kardiologia IntERwencyjna
data: 24.10.2019 - 24.10.2019
miejsce: Łódź, Polska
organizator: Klinika Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca USK im. WAM, Fundacja „Rytm Serca”
AS KIER – Arytmia Serca Kardiologia IntERwencyjna to jedynie w regionie województwa łódzkiego spotkanie kardiologiczne kierowane w szczególności do lekarzy rodzinnych, a także internistów.
W Polsce około 100 tysięcy osób rocznie doznaje zawału serca, a u około 50% chorych jest to pierwszy objaw choroby wieńcowej. Natomiast prawie 70% społeczeństwa odwiedza raz w roku lekarza rodzinnego. Prawdopodobieństwo, że pacjent z ostrym zespołem wieńcowym znajdzie się w gabinecie lekarza POZ jest więc bardzo duża. Podczas trwania Konferencji będziemy uczyć jak rozpoznać zawał serca oraz jakie wdrożyć postępowanie, przybliżymy problemy leczenia pacjentów po zawale serca oraz opowiemy co zrobić, aby uniknąć kolejnego zawału, ograniczyć postępy choroby i poprawić jakość życia chorego. Podejmiemy także problematykę leczenia migotania przedsionków - przedstawimy najnowsze rekomendacje dotyczące przygotowania pacjentów przyjmujących leki przeciwkrzepliwe do zabiegów niekardiologicznych.
Celem konferencji jest dyskusja nad optymalnym postępowaniem w typowych sytuacjach spotykanych w codziennej praktyce lekarza rodzinnego oraz zaprezentowanie dzisiejszych możliwości diagnostycznych i terapeutycznych, które wykorzystywane są w naszej Klinice.
Nasza Konferencja umożliwi Państwu wymianę cennych doświadczeń – serdecznie zapraszamy!

ORGANIZATOR
Siedziba organizatora:
Fundacja Rytm Serca, Żeromskiego 113, 90-549 Łódź
Kontakt:042 639 35 63
Email: kwybor@gmail.com; z.kard.s@skwam.lodz.pl

REJESTRACJA
Forma rejestracji: przez stronę http://www.askier.kardiolodz.pl/pl
Opłaty: bez opłat
Termin uiszczenia opłaty: nie dotyczy