Wrocław - Postępowanie z pacjentem po ostrym zespole wieńcowym w świetle nowych wytycznych.
data: 13.04.2019 - 13.04.2019
miejsce: Wrocław, Polska
organizator: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
Szanowni Państwo!
Zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym „Postępowanie z pacjentem po OZW w świetle nowych wytycznych. Nowoczesne leczenie przeciwpłytkowe.” zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pod patronatem Krajowego Konsultanta w dziedzinie Kardiologii, które odbędzie się we Wrocławiu 13 kwietnia br.
Program składa się z cyklu konferencji naukowo-dydaktycznych, które odbędą się od lutego do kwietnia w 9 ośrodkach w całym kraju. Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia dotyczące sytuacji epidemiologicznej Ostrych Zespołów Wieńcowych w Polsce. Porozmawiamy także o tym, jak poprawić rokowanie pacjenta z Ostrym Zespołem Wieńcowym w kontekście skutecznego leczenia przeciwpłytkowego oraz zastanowimy się nad właściwościami farmakologicznymi leków przeciwpłytkowych, jako podstawy indywidualizacji leczenia. W trakcie konferencji omówione zostaną również przypadki kliniczne, w kontekście metod poprawy współpracy pacjenta z zespołem terapeutycznym.
Zapraszamy lekarzy specjalistów kardiologów, lekarzy medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej. Liczymy, że tematy które poruszymy na długo zostaną w Państwa pamięci i pomogą w codziennej pracy oraz poprawią rokowania pacjentów. Zachęcamy do wyboru najbardziej dogodnej lokalizacji i zarejestrowania się na stronie wydarzenia www.leczenieprzeciwplytkowe.pl.
Do zobaczenia!
Prof. Piotr Ponikowski, Prezes PTK
Prof. Adam Witkowski, Prezes Elekt PTK
Prof. Andrzej Budaj, Przewodniczący Komisji Wytycznych i Szkolenia PTK
Prof. Krzysztof Błaszyk, Przewodniczący Poznańskiego Oddziału PTK