9 Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego PTK
data: 21.11.2019 - 23.11.2019
miejsce: Katowice, Polska
organizator: Sekcja Krążenie Płucnego PTK

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Mamy zaszczyt Państwa zaprosić do uczestnictwa w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Sekcji Krążenia Płucnego PTK, która odbędzie się w Katowicach w terminie 21-23.11.2019.

Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego jest najważniejszym, corocznym spotkaniem grona Lekarzy, Pielęgniarek i Zawodów Paramedycznych działających w tym obszarze medycyny.
W kolejnych edycjach Konferencji uczestniczyło około 300 specjalistów w dziedzinie kardiologii z ośrodków medycznych z całej Polski. Mamy nadzieję, że również w tym roku będziemy mogli gościć w Katowicach podobną liczbę uczestników. Zapraszamy zarówno Lekarzy zajmujących się leczeniem osób dorosłych jak i dzieci.
Konferencja dedykowana jest także Pielęgniarkom i Przedstawicielom Zawodów Paramedycznych, dla których przygotowany będzie cykl dedykowanych wykładów.
Program tegorocznej konferencji oprócz zagadnień z zakresu tętniczego nadciśnienia płucnego, będzie zawierał treści dotyczące niewydolności serca, żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, zatorowości płucnej, leczenia przeciwkrzepliwego oraz echokardiografii i innych metod obrazowania w ocenie krążenia płucnego.
W tym roku zaszczyci nas swoją obecnością światowej klasy ekspert Prof. Hiromi Matsubara.

Mamy nadzieję, że Konferencja w Katowicach będzie kolejnym, wspaniałym Spotkaniem Grona Specjalistów zajmujących się krążeniem płucnym.
Będzie nam bardzo miło gościć Państwa w Katowicach.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego IX Ogólnopolskiej Konferencji SKP, PTK
Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec