Finał Cardiology Innovations Hackathon 2019 -międzynarodowy projekt w ramach Cardiology Innovations Days 2019
data: 14.05.2019 - 14.05.2019
miejsce: Wrocław, Polska
organizator: Wrocławski Uniwersytet Medyczny i Grupa casusBTL
Cardiology Innovations Hackathon to konkurs kreowania innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących technologię IT dla współczesnej kardiologii, usprawniających pracę lekarzy oraz wspierających życie zarówno pacjentów z chorobami układu krążenia jak i ich bliskich.
Po sukcesie pierwszej edycji Hackathonu w 2018 roku, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w drugiej edycji konkursu. W tym roku stawiamy poprzeczkę wyżej i organizujemy Hackathon międzynarodowy. Zaprosiliśmy do współpracy Uniwersytet Techniczny w Dreźnie.
Druga edycja wydarzenia została objęta Patronatami Honorowymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, JM Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Prezydenta Miasta Wrocławia. Organizuje ją Grupa CasusBTL wspólnie z wrocławskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie.
Tegoroczna odsłona konkursu poświęcona jest systemom eksperckim do przewidywania stanu zdrowia chorego z niewydolnością serca.
Do konkursu zostanie zakwalifikowanych 10 zespołów zgłaszających najciekawsze projekty gotowe rozwiązać zdefiniowane i wcześniej omówione tematy.
Cardiology Innovations Hackathon to nie tylko wyścig programowania. Rozwiązania stworzone w ramach Hackathonu będą oceniane nie tylko pod kątem kompletności i stopnia realizacji, ale również pod kątem nowatorstwa i przydatności klinicznej.