XVIII Konferencja Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
data: 13.06.2019 - 15.06.2019
miejsce: Poznań, Polska
organizator: Sekcja Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Kolejna XVIII Konferencja Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zbliża się wielkimi krokami.

W tym roku spotkamy się w Poznaniu, mieście europejskim w najlepszym tego słowa znaczeniu. Zarezerwujmy sobie czas od 13 do 15 czerwca 2019 roku. Poznań to miasto przyjazne, gościnne, otwarte na innych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego Środowiska i zgodnie z naszą poznańską mentalnością, pragniemy, aby nasze spotkanie miało charakter jak najbardziej praktyczny. Stąd przewodni tytuł konferencji „Kardiologia dziecięca w praktyce”.

Właściwa Konferencja rozpocznie się w piątek, 14 czerwca. Zapraszamy jednak do Poznania już w czwartek. W tym dniu, w godzinach popołudniowych, organizujemy 4 warsztaty:
- z zaburzeń rytmu serca;
- echokardiografii (wrodzone wady serca u noworodka i niemowlęcia);
- stanów naglących w kardiologii dziecięcej;
- oraz kardiologii sportowej.

Pozostali będą mieli czas na nabranie sił przed obradami podczas spacerów i czerpania atmosfery Poznania, miasta o niezwykłej historii oraz bogatej tradycji.
Postaramy się, aby piątkowe wykłady przyniosły Państwu wiele praktycznych informacji (w tym sesje z zespołu hipoplazji lewego serca i zaburzeń rytmu serca oraz specjalna sesja dotycząca kwalifikacji wad serca do korekty jedno- i dwukomorowej).

W sobotę, 15 czerwca, odbędzie się, ciesząca się zawsze dużym zainteresowaniem, sesja prezentacji przypadków klinicznych. Nie mamy żadnych wątpliwości co do walorów edukacyjnych tych sesji, które zawsze prowokowały do bogatej dyskusji oraz stwarzały okazję do omawiania naszych trudnych i czasami nietypowych chorych. W tym roku, po raz pierwszy, sesje przypadków wzbogaci dodatkowa sesja wykładowa poświęcona naszym codziennym problemom klinicznym w praktyce.

Jesteśmy przekonani, że będzie to udane i inspirujące spotkanie nie tylko dla kardiologów i kardiochirurgów dziecięcych, ale także pediatrów, kardiologów i neonatologów.
Poznań, z jego tradycją i niepowtarzalną atmosferą, stanowi dodatkowy atut naszego corocznego spotkania. Poznań znany jest nie tylko z największych w tej części Europy Międzynarodowych Targów Poznańskich i Festiwalu Malta, ale także przywiązania do tradycji, naturalnej poznańskiej gościnności, pięknie odrestaurowanego Starego Miasta oraz fantastycznej kuchni. Mamy nadzieję, że w przerwie między naukowymi dyskusjami znajdziemy również chwilę na spacer i kontemplację naszego pięknego miasta.

Do zobaczenia w Poznaniu!
Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Prof. dr hab. med. Waldemar Bobkowski
Przewodniczący Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego,
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Prof. dr hab. med. Aldona Siwińska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego