24 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK
data: 28.05.2021 - 29.05.2021
miejsce: online, Polska

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

mamy przyjemność zaprosić do udziału w kolejnym 24 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 2021 ONLINE, które odbędzie się w dniach 28-29 maja 2021 r.

Ostatni rok był pełen trudnych i nadzwyczajnych wyzwań dla rehabilitacji kardiologicznej w Polsce, w Europie i na całym świecie. Pandemia COVID-19 była powodem dwukrotnego przekładania terminu Sympozjum, które już finalnie miało odbyć się w maju br w Wiśle/Ustroniu. Niestety aktualny stan pandemii w Polsce pozbawił nas nadziei, że w ostatni tydzień maja spotkamy się wszyscy razem w Beskidach. Dlatego też zmieniamy formę naszego co rocznego spotkania naukowo- szkoleniowego na formę ONLINE. Uczestnicy Sympozjum będą mieli możliwość zapoznania się z prezentacjami również po zakończeniu Sympozjum.

Temat przewodni Sympozjum „REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA 2021 – od nauki do praktyki” nawiązuje do podstaw naukowych rehabilitacji kardiologicznej i stosowania ich w praktyce klinicznej. Rehabilitacja kardiologiczna w każdej formie: szpitalna, dzienna i telerehabilitacja hybrydowa, jest filarem kompleksowego podejścia do opieki nad osobami z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Działania te realizowane są również w okresie pandemii COVID-19

Mamy nadzieję, że nasze Sympozjum ONLINE adresowane do lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, fizjologów wysiłku fizycznego, psychologów i dietetyków, to jest grup zawodowych zajmujących się lub zainteresowanych rehabilitacją kardiologiczną, będzie okazją do skorzystania z aktualnej wiedzy i doświadczeń wykładowców oraz pozostałych aktywnych uczestników tego naukowego wydarzenia.

Szanowni Państwo, w tym roku w dniach 28-29 maja zapraszamy przed ekrany komputerów i innych elektronicznych urządzeń! Do zobaczenia!

Przewodnicząca Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK
Prof. dr hab. n. med. Anna Jegier

Przewodniczące Komitetu Naukowego
Prof. dr hab. n. med. Anna Jegier
Prof. dr hab. n. med. Ewa Straburzyńska-Migaj

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 
Dr. n. med. Michał Gałasze