XXI Bałtyckie Dni Kardiologii
data: 04.10.2019 - 05.10.2019
miejsce: Szczecin, Polska
organizator: LPT GROUP sp. z o.o.
Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa na kolejną dwudziestą pierwszą edycję Bałtyckich Dni Kardiologii „Od czynników ryzyka do niewydolności serca”. Tym razem spotkamy się w Szczecinie w dniach 4-5 października 2019 r. Tak jak w ostatniej edycji i w tym roku będziemy Państwa gościć w Hotelu Radisson Blu.
Bałtyckie Dni Kardiologii to dwa intensywne dni sesji i kursów z zakresu kardiologii i echokardiografii prowadzone przez znanych polskich i zagranicznych wykładowców.
W piątek, 4 października, zapraszamy do udziału w kursie "Wady zastawki aortalnej i choroby aorty" (EACVI Teaching Course "Aortic valve and aortae diseases") organizowanym pod przewodnictwem Europejskiej Asocjacji Obrazowania Serca i Naczyń (European Association of Cardiovascular Imaging EACVI).
Kontynuacją piątkowego spotkania będą obrady XXI Ogólnopolskiej Międzynarodowej Konferencji Stres i Kontrast ECHO, „Diagnostyka i leczenie z echokardiografią. Standardy 2019’’. Konferencję zakończymy nocną Sesją Klubu Przewodniczących Sekcji Echokardiografii PTK: „Horror ECHO i największe pomyłki”, gdzie przy świecach i kawie w miłej atmosferze posłuchamy wykładów wieczornych i porozmawiamy o ciekawych przypadkach klinicznych.
Sobota, 5 października to ciąg dalszy XXI Ogólnopolskiej Międzynarodowej Konferencji Stres i Kontrast ECHO w trakcie, której odbędą się sesje dotyczące chorych z chorobą wieńcową i chorych z cukrzycą a także poruszone będą między innymi tematy dotyczące pacjentów z niewydolnością serca. Dzień zakończy sesja „Pacjent onkologiczny: kardiotoksyczność onkoterapii. IV Sympozjum Kardio-Onko BDK”.
Życzymy Państwu, aby XXI Bałtyckie Dni Kardiologii spełniły Państwa oczekiwania w aspekcie merytorycznym, były ciekawą platformą do dyskusji w gronie kolegów i zaproszonych ekspertów, jak również pretekstem do odwiedzenia pięknych miejsc w Szczecinie.

Łączę pozdrowienia,
Prof. dr hab. n. med. Edyta Płońska-Gościniak
Przewodnicząca Komitetu Naukowego XXI Bałtyckich Dni Kardiologii