X Konferencja Sekcji Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych PTK
data: 24.10.2020 - 24.10.2020
miejsce: online, Polska
organizator: Sekcja Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych PTK

Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy,

Mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa na jubileuszową, X Konferencję Sekcji Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która odbędzie się 24 października 2020 roku. Ze względu na sytuację epidemiczną konferencja po raz pierwszy będzie transmitowana przez internet. Aby zapewnić Państwu najwyższą jakość przekazu, będziemy transmitować wykłady i dyskusje ekspertów z profesjonalnego studia. 

Zaproszeni prelegenci pracujący w referencyjnych ośrodkach na terenie całego kraju gwarantują wysoki poziom merytoryczny prezentowanych treści oraz dyskusji. Dzielenie się najnowszą wiedzą i doświadczeniem uznajemy nie tylko za swój przywilej, ale i obowiązek. Tym bardziej cieszy nas stale rosnące zainteresowanie środowiska lekarskiego grupą chorych z wadami wrodzonymi serca. 

Ze względu na nową formułę spotkania zdecydowaliśmy o pewnych zmianach w programie, między innymi o przeniesieniu dwóch sesji dotyczących problemów pacjentów po operacji metodą Fontana na następną konferencję. W aktualnym programie znajdą się wykłady o zasadach wykorzystania różnych możliwości obrazowania anatomicznego i czynnościowego w wadach wrodzonych serca. Porozmawiamy również o ubytkach przegrody międzyprzedsionkowej, wadzie która stale budzi duże zainteresowanie słuchaczy. Będziemy dyskutować także o problemach zagrażających życiu zaburzeń rytmu, stratyfikacji ryzyka i możliwościach prewencji nagłego zgonu sercowego. 

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie okazją do rozszerzenia praktycznej wiedzy. 

Zarząd Sekcji Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych PTK