XXVI Łódzka Konferencja Kardiologiczna
data: 14.03.2020 - 14.03.2020
miejsce: Łódź, Polska
organizator: I Klinika i Katedra Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
strona www: http://lkk.umed.pl/

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i całego Zespołu I Kliniki i Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi mam zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w XXVI edycji Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej.


Po poprzedniej jubileuszowej edycji chcemy podtrzymać unikalny charakter naszych marcowych spotkań. Chcemy zaproponować w roku 2020 innowację – I sesję opartą o formułę nauczania opartego na ciekawych przypadkach łódzkich klinik kardiologii.
W klasycznych sesjach plenarnych spotkacie Państwo ponownie najlepszych krajowych Wykładowców, poruszających najaktualniejsze tematy, powiązane z najnowszymi zmianami w wytycznych postepowania klinicznego w dziedzinie cukrzycy, dyslipidemii, arytmii czy zatorowości płucnej. Będzie z nami wśród grona innych znamienitych Wykładowców także Prezes-Elekt Polskiego towarzystwa kardiologicznego – prof. Przemysław Mitkowski. Całą sesję poświęcimy niezwykle ważnym zmianom w postępowaniu z chorymi z przewlekłymi zespołami wieńcowymi, jak do niedawna nazywaliśmy stabilną dławicę, pochylimy się też nad prowokującymi wnioskami badania ISCHEMIA.


Poruszymy też najnowsze zagadnienia praktyczne, ułatwiające postępowanie w tak trudnych sytuacjach klinicznych, jak rodzinna hipercholesterolemia czy amyloidoza serca.


Podtrzymujemy formułę inspirującego dwudniowego wydarzenia, łączącego z cenioną przez Państwa – Koleżanki i Kolegów Lekarzy główną sobotnią Konferencję dedykowaną kardiologii klinicznej z dodatkowymi subspecjalistycznymi spotkaniami – piątkową elektrokardiologiczną ARYTMIKĄ oraz szkoleniem akredytacyjnym w dziedzinie echokardiografii – Forum Kardiologii Obrazowej. Uczestników Konferencji tradycyjnie zapraszamy do nowoczesnego (i odnowionego) Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Pomorskiej w Łodzi.


To najbardziej prestiżowe spotkanie klinicystów – internistów, lekarzy POZ i oczywiście kardiologów naszego makroregionu odbędzie się 14 marca 2020 roku.
Warto być z nami 14 marca 2020 – serdecznie zapraszamy !


Prof. dr hab. med.
Jarosław D. Kasprzak
Kierownik I Kliniki i Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi