XXIV Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej / 24th Warsaw Course on Cardiovascular Interventions
data: 28.09.2020 - 30.09.2020
miejsce: Warszawa, Polska
organizator: Fundacja Wspierania Kardiologii Interwencyjnej
strona www: http://wcci.pl/

Szanowni Państwo
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy

Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, 24 już edycji WCCI, które odbywają się pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz we współpracy EAPCI i EuroPCR. Miejscem naszych Warsztatów jest hotel Airport Okęcie w Warszawie.

W tym roku tematem przewodnim jest rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem wielonaczyniowej choroby wieńcowej oraz choroby pnia lewej tętnicy wieńcowej. Dodatkowo w trakcie Warsztatów omówimy zagadnienia dotyczące chorób strukturalnych serca, w tym interwencje na zastawce aortalnej i mitralnej, a także zamykania uszka lewego przedsionka. W programie Warsztatów znajdą się także sesje poświęcone interwencjom na tętnicach szyjnych i obwodowych. Jednak jedną z najważniejszych sesji WCCI będzie ta dotycząca interwencyjnego leczenia udaru mózgu, podsumowująca dwa lata doświadczeń w tej kwestii. Wezmą w niej udział kardiolodzy, neurolodzy, radiolodzy, kardiochirurdzy i chirurdzy naczyniowi, a także przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tradycyjnie, w trakcie Warsztatów zaplanowane są transmisje na żywo w ośrodków w Warszawie, Budapesztu, Brna i innych krajów. Jak zwykle program WCCI uzupełnią sesje satelitarne sponsorów Warsztatów.

Tak jak każdego roku, przyznamy Nagrodę Andreasa dla członka naszej społeczności, który w ostatnich 12 miesiącach wyróżnił się ponadprzeciętną aktywnością w kardiologii inwazyjnej.

W trakcie WCCI, odbędzie się druga edycja mini warsztatów WAR-CTO oraz pierwsza edycja mini warsztatów WAR-CHIP, przeznaczona dla zaawansowanych operatorów.

Tak więc raz jeszcze serdecznie Państwa zapraszamy na XXIV Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej (WCCI) w Warszawie!

Dyrektorzy WCCI

Prof. dr hab. med. Robert J. Gil   Prof. dr hab. med. Adam Witkowski