XXVI Łódzka Konferencja Kardiologiczna
data: 04.07.2020 -
miejsce: ONLINE, Polska
organizator: I Klinika i Katedra Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
strona www: http://lkk.umed.pl/

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Zespołu Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w XXVI edycji Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej.

Po raz pierwszy w historii, w związku z sytuacją epidemiologiczną XXVI Łódzka Konferencja Kardiologiczna odbędzie się jako wydarzenie edukacyjne on-line. Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w trzech sesjach transmitowanych na żywo, a w przerwach – do poruszania się w obrębie przygotowanych wcześniej materiałów edukacyjnych: prezentacji ciekawych przypadków klinicznych z archiwów łódzkich Klinik Kardiologii lub cyfrowej wystawie, z elektronicznymi stoiskami firm medycznych – partnerów Konferencji.

Udział w tegorocznej konferencji jest bezpłatny – planujemy także umożliwić przez miesiąc dostęp off-line do archiwum materiałów konferencyjnych, ale jedynie dla lekarzy, którzy zarejestrują się na XXVI ŁKK do dnia 4 lipca 2020 i zalogują się jako uczestnik w dniu konferencji.

Mimo zmienionej formuły, zależy nam na utrzymaniu statusu naszej Konferencji jako wiodącego wydarzenia szkoleniowego dla kardiologów, internistów, lekarzy rodzinnych – nie tylko naszego regionu! W gronie naszych znamienitych Wykładowców jest w tym roku także Prezes-Elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – Pan Profesor Przemysław Mitkowski. W klasycznych sesjach plenarnych spotkacie Państwo ponownie najlepszych krajowych Wykładowców, poruszających najaktualniejsze tematy, powiązane z najświeższymi zmianami w wytycznych postępowania klinicznego w dziedzinie cukrzycy, dyslipidemii, arytmii czy zatorowości płucnej. Całą sesję poświęcimy ważnym zmianom w postępowaniu z chorymi z przewlekłymi zespołami wieńcowymi (jak do niedawna nazywaliśmy stabilną dławicę), pochylimy się też nad prowokującymi wnioskami badania ISCHEMIA. Poruszymy też najnowsze zagadnienia praktyczne, ułatwiające postępowanie w tak trudnych sytuacjach klinicznych jak niewydolność serca, stenoza aortalna czy amyloidoza serca.


Zapraszamy zatem gorąco na XXVI Łódzką Konferencję Kardiologiczną w formie webinarium – streamu online 4 lipca 2020 roku – jak co roku najbardziej prestiżowe spotkanie klinicystów – internistów, lekarzy POZ i oczywiście kardiologów z całego kraju. Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji (http://lkk.umed.pl) i dołączenia do grona Uczestników Konferencji. W tym roku nie przeszkadza nam odległość od Łodzi, niechęć do formalnego stroju czy obawa przed koronawirusem – zachęcamy do logowania z każdego zakątka kraju – gwarantując, jak co roku, najwyższy poziom merytoryczny.


Warto być z nami 4 lipca 2020 – serdecznie zapraszamy!

Z wyrazami szacunku,

Przewodniczący Komitetu Naukowego
XXVI Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej
prof. dr hab. Jarosław D. Kasprzak


Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
XXVI Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej
dr hab. prof. UMED Łukasz Chrzanowski