VII e-Konferencja W SERCU ŁODZI
data: 10.04.2021 - 10.04.2021
miejsce: ŁÓDŹ, Polska
organizator: Klinika Elektrokardiologii UM w Łodzi

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mam zaszczyt zaprosić na VII Konferencję „W SERCU ŁODZI”, która odbędzie się 10 kwietnia 2021 r. Dostosowując się do ograniczeń wynikających z zagrożenia epidemiologicznego związanego z pandemią COVID-19 zmieniamy formułę naszej konferencji. Do tej pory gościliśmy Państwa w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, tym razem na VII edycję zapraszamy Państwa po raz pierwszy do świata wirtualnej przestrzeni. Wzorem lat poprzednich konferencja ma charakter edukacyjny, skierowana jest do lekarzy kardiologów, internistów, lekarzy rodzinnych, ratowników medycznych, pielęgniarek i studentów medycyny.

VII edycja Konferencji W SERCU ŁODZI jest poświęcona jednej z „najpoważniejszych epidemii” XXI wieku jaką jest NIEWYDOLNOŚĆ SERCA. W poszczególnych sesjach zostanie szczegółowo omówiona tematyka od diagnostyki niewydolności serca uwzględniającej najbardziej dostępne i podstawowe badanie jakim jest EKG, do optymalnego leczenia farmakologicznego, w tym również nowych leków, które pojawiły się w ostatnich latach. Wszystko to przedstawione będzie na podstawie aktualnych wytycznych PTK/ESC oraz wyników znaczących badań klinicznych. W następnej sesji przedstawimy Państwu jak poprawić wyniki farmakologicznego leczenia niewydolności serca, uwzględniając preparaty złożone obecne na naszym rynku, a ciągle jeszcze dość rzadko stosowane oraz dwie stosunkowo nowe grupy leków, które coraz mocniej wkraczają do terapii. Kolejne tematy to problem częstości rytmu serca w leczeniu niewydolności serca oraz coraz większe możliwości elektroterapii i telemedycyny w procesie diagnostyczno/terapeutycznym. Kolejna sesja poświęcona będzie niefarmakologicznemu leczeniu niewydolności serca uwzględniającym możliwości współczesnej kardiochirurgii, mechaniczne wspomaganie funkcji lewej komory oraz znaczenie rehabilitacji w procesie usprawniania chorych z niewydolnością serca. W następnym wykładzie proponujemy Państwu spojrzenie na pacjenta w wieku starszym z zespołem kruchości, ze wskazaniem na pewne odrębności w sposobie leczenia. Konferencję zakończy sesja satelitarna - Niewydolność serca odmieniana przez przypadki, jak leczyć bezpiecznie i skutecznie AD 2021 ? w czasie której porozmawiamy o flozynach, leczeniu przeciwkrzepliwym oraz właściwym wyborze terapii niewydolności serca między sartanami a inhibitorami konwertazy. Dodatkowo pragniemy umożliwić lekarzom przez okres 30 dni dostęp off-line do wybranych materiałów konferencyjnych (po weryfikacji rejestracji i logowania się jako Uczestnik naszej konferencji).

Konferencję „W Sercu Łodzi” uświetnią najwybitniejsi łódzcy profesorowie, dydaktycy, praktycy i naukowcy – specjaliści w swoich dziedzinach. Będziemy gościć m.in. wykładowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie czy Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie. Mamy nadzieję, że obecna tematyka VII Konferencji W Sercu Łodzi cieszyć się będzie jak dotychczas ogromnym zainteresowaniem ze strony lekarzy rodzinnych, kardiologów, internistów oraz lekarzy w trakcie specjalizacji, będąc źródłem inspiracji do dalszego rozwoju naukowo-klinicznego.

Zapraszamy do udziału on-line i rejestracji na stronie www.wserculodzi.pl !

Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Prof. Jerzy Krzysztof Wranicz