Arythimx - migotanie przedsionków 2021
data: 08.10.2021 - 09.10.2021
miejsce: online, Polska
organizator: Fundacja na Rzecz Leczenia Zaburzeń Rytmu Serca "Rytm Serca"

Szanowni Państwo!

Jak co roku zapraszamy Państwa gorąco do udziału w Konferencji „ARYTHMIX Migotanie przedsionków”, tym razem już dwunastej. Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 (piątek, sobota) października 2021 roku - on-line.

Z bieżących badań epidemiologicznych wiemy, że na migotanie przedsionków choruje w Polsce aż ponad 1 mln pacjentów. Chcemy ich uchronić przed udarem mózgu, chcemy też poprawić im jakość życia. Mimo wielu publikacji i konferencji na temat migotania w praktyce codziennej bardzo często mamy wątpliwości, czy postępujemy słusznie i chętnie słuchamy rad doświadczonych kolegów.

Podobnie jak w latach poprzednich, od ubiegłej edycji pojawiło się szereg nowych, ważnych publikacji, m.in. kolejna edycja przewodnika po lekach z grupy NOAC. Staraliśmy się przygotować dla Państwa atrakcyjny i przydatny dla praktyki zawodowej program. Spotkanie rozpoczniemy od przeglądu nowości z ostatniego roku. Dużo uwagi Państwa, jak zawsze, skupimy na zagadnieniach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych. Przewidujemy prezentację trudnych przypadków i dyskusje nad nimi. Będziemy omawiać skomplikowane sytuacje kliniczne wymagające niełatwych decyzji np. antykoagulacja w chorobach wątroby, w chorobie nowotworowej, w świeżym udarze niedokrwiennym u leczonego NOAC, bezobjawowe migotanie przedsionków u młodej osoby i inne. Wobec rosnącej roli ablacji w leczeniu migotania przedsionków, planujemy przedstawić szereg ważnych problemów dotyczących tej metody. Podtrzymamy też tradycję debat. Tym razem debata będzie poświęcona kontrowersjom związanym z zastosowaniem zatyczki uszka lewego przedsionka.

Na koniec konferencji, jak zawsze, omówimy różne sytuacje szczególne związane z migotaniem przedsionków. Oczywiście, w dobie pandemii na pierwszym miejscu będzie COVID-19, ale także choroba nowotworowa, niewydolność serca, uprawianie sportu oraz na koniec mniej konwencjonalne metody leczenia migotania przedsionków.

Udział w konferencji jako wykładowcy potwierdzili znamienici eksperci, posiadający bogatą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.

Konferencja jest przeznaczona dla szerokiego spektrum lekarzy, od lekarza rodzinnego poczynając po kardiologa - elektrofizjologa, którzy na co dzień walczą z migotaniem przedsionków. Mimo formuły on-line postaramy się wygospodarować jak najwięcej czasu na dyskusje z uczestnikami konferencji.

 

LINK DO REJESTRACJI DLA LEKARZY: https://bit.ly/3uGtlBN

LINK DO REJESTRACJI DLA POZOSTAŁYCH UCZESTNIKÓW: https://bit.ly/34Bh1sa

 

Zapraszamy, do zobaczenia!

Komitet Naukowy: Maria Trusz-Gluza, Andrzej Lubiński, Piotr Kułakowski

Katarzyna Wybór