25 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku
data: 27.05.2022 - 28.05.2022
miejsce: online, Polska
organizator: Sekcja Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

mamy przyjemność zaprosić do udziału w kolejnym, 25 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 2022 ONLINE, które odbędzie się w dniach 27.05. - 28.05.2022.

Ostatnie dwa lata były pełne trudnych i nadzwyczajnych wyzwań dla rehabilitacji kardiologicznej (RK) w Polsce, w Europie i na całym świecie. Forma naszego corocznego spotkania naukowo- szkoleniowego z uwagi na pandemię Covid-19 będzie miała po raz kolejny formę ONLINE. Uczestnicy Sympozjum będą mieli możliwość zapoznania się z prezentacjami również po zakończeniu Sympozjum.

Temat przewodni Sympozjum „Rehabilitacja kardiologiczna jako filar prewencji wtórnej chorób układu sercowo-naczyniowego” nawiązuje do podstaw naukowych rehabilitacji kardiologicznej i stosowania ich w praktyce klinicznej u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Rehabilitacja kardiologiczna w każdej formie: szpitalna, dzienna i kardiologiczna telerehabilitacja hybrydowa, stanowi trzon kompleksowego podejścia do opieki nad osobami po zawale mięśnia sercowego, po operacjach kardiochirurgicznych, po implantacji urządzeń do wspomagania pracy komór serca, z przewlekłym zespołem wieńcowym oraz z innymi stanami klinicznymi będącymi wskazaniem do RK. Działania te realizowane są również w okresie pandemii COVID-19. Mamy nadzieję, że nasze Sympozjum ONLINE adresowane głównie do lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, fizjologów wysiłku fizycznego, psychologów, dietetyków i rehamanagerów, to jest grup zawodowych zajmujących się lub zainteresowanych rehabilitacją kardiologiczną, będzie okazją do skorzystania z aktualnej wiedzy i doświadczeń wykładowców oraz pozostałych aktywnych uczestników tego naukowego wydarzenia.

Szanowni Państwo, zatem w tym roku w dniach 27-28 maja zapraszamy przed ekrany komputerów i innych elektronicznych urządzeń! Do zobaczenia!

 

Przewodnicząca Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK
dr n. med. Agnieszka Mawlichanów

Przewodniczące Komitetu Naukowego

Dr hab. n. med. Dominika Szalewska
Prof. dr hab. n. med. Anna Jegier
Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kurpesa

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dr. n. med. Michał Gałaszek