X Rzeszowskie Warsztaty Kardiochirurgiczne
data: 06.12.2021 - 07.12.2021
miejsce: Rzeszów, Polska

Szanowni Państwo,

w dniach 6-7 grudnia 2021 zapraszamy do udziału w jubileuszowych, X Rzeszowskich Warsztatach Kardiochirurgicznych.

Podobnie jak w poprzednich edycjach wydarzenia, wykładowcami będą najlepsi specjaliści z dziedziny kardiochirurgii i kardiologii, a wśród uczestników, mamy nadzieję, liczne grono kardiochirurgów, kardiologów oraz anestezjologów z całej Polski.

Jak co roku część wykładowa wypełniona będzie wieloma prezentacjami na temat plastyki zastawek serca oraz operacji z użyciem technik małoinwazyjnych i tych najbardziej inwazyjnych. W trakcie dwóch dni warsztatów transmitowane będą na żywo operacje m.in. wymiany zastawki aortalnej z mini dostępu, reimplantacji zastawki aortalnej techniką David’a, plastyki zastawki mitralnej i trójdzielnej oraz operacji  wymiany łuku aorty z zastosowaniem stentgraftu aortalnego. Warsztaty będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ośrodkami. Interaktywny charakter warsztatów pozwala na niczym nieskrępowaną możliwość zadawania pytań i komentarzy uczestników i panelistów.

W trakcie drugiego dnia warsztatów zapewnimy chętnym możliwość pracy na symulatorach i wykonania zabiegów plastyk zastawkowych pod okiem doświadczonych kardiochirurgów.

Dyskusje będą możliwe również w miłej atmosferze w trakcie wieczornej kolacji w Karczmie u Garncarzy w Medyni Głogowskiej.

Mamy nadzieję, że wiadomości oraz wiedza praktyczna zdobyte w trakcie warsztatów będą wykorzystane w codziennej pracy wielu oddziałów.

Do zobaczenia w Rzeszowie, 

Kazimierz Widenka