Konferencja Asocjacji Niewydolności Serca PTK
data: 03.06.2022 - 04.06.2022
miejsce: Łódź, Polska
organizator: Asocjacja Niewydolności Serca PTK

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

Mamy wielką przyjemność zaprosić do udziału w dorocznej Konferencji Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która jest zaplanowana w dniach 3-4 czerwca br. w Łodzi. Powoli stabilizująca się sytuacja epidemiologiczna pozwala wierzyć, że Konferencja może odbyć się w tradycyjnej stacjonarnej formie. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań aby zapewnić wysokiej jakości transmisję on-line dla Wszystkich Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Konferencji osobiście.

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważnym problemem jest niewydolność serca. Zwiększająca się populacja pacjentów, mnogość fenotypów klinicznych, różne algorytmy diagnostyczno-terapeutyczne, nowe formy terapii – wszystko to powoduje, że niewydolność serca staje się powoli centrum współczesnej kardiologii, w którym ogniskują się wszystkie jednostki kardiologiczne.

Mamy nadzieję, że nasza Konferencja będzie miejscem spotkania lekarzy (nie tylko kardiologów), pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów, studentów zainteresowanych niewydolnością serca jak również okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.

Atrakcyjny program naukowy obejmie aktualne zagadnienia dotyczące diagnostyki, farmakoterapii, leczenia inwazyjnego przezskórnego/chirurgicznego, elektroterapii, problematyki ostrej i zaawansowanej niewydolności serca, w tym mechanicznego wspomagania krążenia i transplantacji serca. Zdając sobie sprawę, że wytyczne stosujecie Państwo na co dzień – będziemy dążyć do omówienia konkretnych (raczej trudniejszych) problemów, krytycznego spojrzenia na wytyczne czy analizowania nierzadkich przecież sytuacji, kiedy wytyczne nie wskazują na jednoznaczne rozwiązania.

Tegoroczna Konferencja odbędzie się w samym „sercu” Polski – Łodzi. Coraz lepsza infrastruktura drogowo-kolejowa pozwoli Państwu na bezpieczną i komfortową podróż. Miejscem Konferencji jest zlokalizowany w centrum Hotel Double Tree by Hilton, oferujący komfortowe i profesjonalne przeprowadzenie całego spotkania.

Życzymy wspaniałych przeżyć naukowych i towarzyskich!

Zachęcamy do wczesnej rejestracji i rezerwacji hoteli.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Lelonek
Przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca PTK w kadencji 2021 – 2023

Prof. UJ dr hab. Paweł Rubiś
Sekretarz Asocjacji Niewydolności Serca PTK 2021 – 2023  

 wraz z Zarządem Asocjacji Niewydolności Serca PTK