2014 r. Zakopane

W roku 2014 z Centralnymi Obchodami Światowego Dnia Serca wybraliśmy się w polskie góry. Oddział Krakowski PTK zorganizował w Zakopanym, na Placu Niepodległości festyn rodzinny  pod hasłem: „Pamiętaj o sercu”, „Miej serce dla serca” i „Zawalcz o Swoje Serce”  („At the Heart of Health”).

Współorganizatorami tego wydarzenia byli Instytut Kardiologii CMUJ oraz Urząd Miasta Zakopane. W pięknej scenerii oświetlonych jesiennym słońcem Tatr, redaktorzy: Mieczysław Czuma i Leszek Mazan prowadzili na scenie występy krakowskich i zakopiańskich artystów, m.in.: zespołu „Pod Budą”, Anny Szałapak, Bogny Wernichowskiej, zespołu „Andrusy”, oraz zespołów z Zakopanego: „Regle”, „Turliki”, „Zornica”. Występy artystów były przeplatane panelami merytorycznymi z udziałem wybitnych ekspertów kardiologów i kardiochirurgów z dziedziny profilaktyki zdrowotnej, diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia.

W punktach medycznych można było bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć: wysokość ciśnienia tętniczego,  wagę ciała oraz BMI, poziom cukru czy cholesterolu. Dostępni byli także lekarze i dietetycy, którzy wszystkim chętnym udzielali porad medycznych. Festyn rozpoczął się od wspólnego spaceru głównymi ulicami miasta. Za Orkiestrą Góralską z Zakopanego szli lekarze, władze miasta, licznie zgromadzeni goście, pacjenci i całe rodziny mieszkańców i turystów przebywających w tym czasie w Zimowej Stolicy Polski. Święto Serca zakończył występ gwiazdy, wokalistki Hani Rybki z Zakopanego.