2015 r. Łódź "Z sercem żyj, pracuj i baw się"

Centralne obchody Światowego Dnia Serca odbyły się w niedzielę 27 września w Pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej. Organizatorem było Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oddział łódzki. Głównym celem organizowanego po raz 15ty Światowego Dnia Serca było zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promowanie zdrowego stylu życia. Tegoroczne obchody w Łodzi wsparli m.in.: Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, Łódzkie Centrum Wydarzeń i Fit Fabric.

Organizatorzy zaplanowali atrakcyjny program na cały dzień. O godzinie 11:00 sprzed sceny wystartowała grupa rowerowa, inaugurując tym samym „Sztafetę Serca”. Przejazd grupy odbył się dzięki zaangażowaniu www.rowerowalodz.pl. O godzinie 12.00 wyruszyła grupa pod opieką Przemka Stupnowicza - Mistrza Polski w Nordic Walking i Wicemistrza Świata w Nordic Walking na 20 km. Do grupy dołączyła Patrycja Kolasińska, Mistrzyni Polski w Nordic Walking. Planowana trasa zajęła około półtorej godziny. Dzień Serca to przede wszystkim edukacja na temat profilaktyki chorób serca. W tym dniu zachęcaliśmy do skorzystania z bezpłatnych badań, które odbyły się dzięki zaangażowaniu sponsora głównego Polfy Warszawa z grupy Polpharma, producenta leku Acard oraz sponsora głównego medycznego firmy Servier Polska. Organizatorzy z oddziału łódzkiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zachęcali do badań: ciśnienia, EKG, poziomu cholesterolu i innych.

O zdrowiu najlepiej rozmawiać przy dźwiękach muzyki i rytmach tanecznych. Na scenie głównej wystąpili artyści zaproszeni dzięki zaangażowaniu m.in. Fundacji 3. Piętra, Jazz In Łódź, studia wokalnego Accantus, Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. W rozmowy na temat serca z Marzeną Rogalską włączyli się m.in. Szymon Majewski, Mariola Bojarska-Ferenc oraz eksperci z PTK. Wystąpił również najszybszy raper na świecie MC Silk, który W ramach kampanii edukacyjnej dotyczącej migotania przedsionków i udaru mózgu, nagrał klip „MC Silk feat. PTK” we współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym.

Centralne Obchody Światowego Dnia Serca w Łodzi zakończył o godz. 17:00 występ popularnej wokalistki Margaret, znanej z debiutanckiego singla „Thank You Very Much”.