Problemyzsercem.pl
Portale dla pacjentów przygotowane przez specjalistów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Portal CO(dalej)PO zawale? adresowany jest do osób, które przebyły zawał mięśnia sercowego. Znaleźć tam można informacje na temat czynników, które doprowadziły do wystąpienia incydentu sercowo-naczyniowego oraz praktyczne porady ułatwiające zmianę dotychczasowy przyzwyczajeń i wpływające na poprawę jakości życia. Zapoznanie się z tymi wskazówkami i wcielenie ich w życie znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia kolejnego zawału serca, często śmiertelnego.

Portal arytmiagrozi UDAREM adresowany jest do osób zmagających się z problemem migotania przedsionków. Osoby uskarżające się na ten typ zaburzenia znajdą na portalu informacje niezbędne do zrozumienia przyczyn jego występowania, towarzyszących mu objawów, sposobów leczenia oraz najczęściej występującego powikłania, jakim jest udar mózgu.

Portal słabeSERCE skierowany jest do osób, u których zdiagnozowano niewydolność serca. Pacjenci, zmagający się z tym schorzeniem, mogą znaleźć na portalu wiele cennych informacji wyjaśniających specyfikę niewydolności serca, charakteryzujących jej symptomy, przybliżających jej diagnozowanie i leczenie oraz zawierających praktyczne wskazówki dotyczące zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń i wpływające na poprawę jakości życia. Wszystko to celem zwiększenia świadomości - z niewydolnością serca można żyć!

Portal Co po zatorze? skierowany jest do osób po ostrej zatorowości płucnej. Znaleźć na nim można najważniejsze informacje na temat objawów, diagnostyki oraz sposobów leczenia. Sporo miejsca poświecono również wielu aspektom życia po zatorze płucnym (sport, ciąża, podróże, zespół po zatorowości płucnej, czy problemom emocjonalnym po OZP). Uzupełnieniem portalu są liczne wspomnienia chorych, którym przyszło zmierzyć się z chorobą w różnych okolicznościach i na różnych etapach życia. 

Portal wysokicholesterol.pl poświęcony jest problemowi hipercholesterolemii rodzinnej i programowi lekowemu NFZ „Leczenie Inhibitorami PCSK9 pacjentów z zaburzeniami lipidowymi". Na portalu znajdują się praktyczne informacje zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy. 

Wydarzenia dla pacjentów

Światowy Dzień Serca (World Heart Day) to coroczne święto poświęcone promocji zdrowego stylu życia i zapobieganiu chorobom układu krążenia. Idea tego święta powstała pod koniec lat 90. ubiegłego wieku z inicjatywy ówczesnego Prezesa Światowej Federacji Serca (World Heart Federation) – profesora Antonio Bayes de Luna. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne wspiera inicjatywę organizacji Światowego Dnia Serca od samego początku i włączyło się w nią już w 2000 r.

Forum Serce Pacjenta organizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, skierowane jest niezmiennie do indywidualnych pacjentów, u których zdiagnozowano choroby układu krążenia oraz organizacji pacjenckich zrzeszających pacjentów i ich bliskich.

Kampanie dla pacjentów

Kampania „Badaj Się i Lecz”

W ramach akcji „Badaj Się i Lecz” powstał materiał edukacyjny, który ma ułatwić pacjentowi przygotowanie się do teleporady. Zapraszamy do poznania szczegółów